[]

Apartman Merdiven boşluğuna bisiklet koymak

Başlıktaki gibidir. Apartmanın temizlik malzemeleri, hırdavatları vb. eşyalarının bulunduğu merdiven boşluğu kısmına kat maliklerinin bisikletlerini, bebek arabalarını vb gibi şahsi eşyalarını koymak gibi bir hakları var mı acaba ? Hele hele konulan bisikletler nerdeyse daire kapısına kadar gelecekse. "biz nereye koyalım bisikletlerimizi, apartmanda başka yer yok ?" diyen kat maliklerinin konuyla ilgili haklılık payı olabilir mi ? Teşekkürler.
 
Kapının önüne ayakkabı koymaktan farkı yok.


  • pass  (30.06.20 12:04:13) 
ortak alanlara eşya bırakamazsınız, "biz nereye koyalım bisikletlerimizi, apartmanda başka yer yok" diyen adama da evinin içine koy diyeceksiniz.


  • nahtoderfahrung  (30.06.20 12:05:01 ~ 12:05:26) 
Boş alan ise ben sıkıntı etmezdim. Ama kapı önüne kadar geliyorsa olmaz. Zabıta ilgilenir.


  • elorelia  (30.06.20 12:08:16) 
Bisiklet koyulan alan apartmanın ortak kullanım alanı olan bir ardiye mi? Yoksa sizin daire kapısının önü olan bodrum kat mı?

Kat mülkiyet kanununda böyle bir hakları yok, iyi o zaman eve girmeyen her eşyayı apartman boşluğuna koysunlar.

Böyle söyleyen kat maliklerine kibarca şu cevabı verin "o zaman ya eve sokun ya da otoparkı olan bir eve taşının"
  • John Bloor  (30.06.20 12:24:41) 
Yani ne kadar sizi engelliyor bu bisiklet yoksa sırf uyuz olduğunuz için mi. Bir bisikletçi olarak anlayış gösterirsin eğer herhangi bir rahatsızlık vermiyorsa.


  • seyyar satıcı  (30.06.20 12:35:22) 
Aynı dertten muzdaribim,bir alt katta ki gerizekalıya elli defa anlattım bisikletini merdiven korkuluklarına kitliyor ön tekerlek ve gidon merdivenin ilk basamaklarının %25 ini kaplıyor,yine ilk basamakların bir kısmını ayakkabılık olarak kullanıyor davarlar buda yetmezmiş gibi kapı önüne çöp bırakıyorlar 50 defa düzgünce izah ettim ki kapıyı bile açmadan arkasından konuşuyorlar benimle.merdivenlerden inip çıkmak hele elleriniz doluysa imkansız. Artık konuşmayı düşünmüyorum ayakkabılarının içine köpek dışkısı koyacağım ,bisikletinede ufak tefek hasarlar vereceğim bakalım neler olacak.


  • delikedidilimiyedi  (30.06.20 13:45:44) 
çocukluğundan bu yana bisiklet kullanmayı çok seven biri olarak bunun en azından bir toplantıda konuşulup herkesin rızası alınmadan yapılmasını terbiyesizlik olarak görüyorum.
hele çocuklarını eğlemek için çocuğun kaldıramayacağı boyda bisikleti alıp apartmana bırakmasına müsaade edenlere hiç girmeyelim, kendi az gelişmişliğini çocuğuna da bu işin doğası buymuş gibi öğretiyor.

  • gkhncnzdgn  (30.06.20 14:36:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.