[]

Kedim günde 3 kere kaka yapıyor

Hayatımda daha önce hiç kedi bakmadım. Birkaç hafta önce sokakta bulduk. Cins bir kedi, perişan bi durumda bulduğumuz için sokakta yaşayamaz diye düşündük. Veterinere götürdük, yaşaması mucize dedi. Çok zayıf, Dişleri kırılmış ve pire içindeydi. 100lerce hatta binlerce pire vardı üstünde. Neyse traş oldu, ilaçla yıkandı derken şu an gayet iyi. Kontrolleri sürüyor tabi.

dediğim gibi gibi dişleri kırık olduğu için daha çok yaş mama veriyoruz. Kuru mamayı da ya hafif ıslatıp ya da azıcık yaş mama ile karıştırıp veriyoruz.

Günde 3 kere kaka yapıyor. Bu kadar kaka yapması normal mi? Gece 10 gibi yapıyor onu atıyorum sabah kalkıyorum kumda yine kaka. Gündüz de yapıyor çoğu zaman.
Veteriner hamile olabilir demişti. Ara ara karnı şiş gibi geliyor ama çok yemekten de şiş olabilir. Acaba çok mu besliyoruz?
günde 3 kere kaka çok mu? Normal mi?

 
Günde ne kadar mama vermeniz gerektiği mama paketinin üzerinde yazıyor genelde. Yaşı ve kilosuna göre değişir miktar. Mutlaka öğrenin ve fazla vermemeye çalışın. Evin bir kaç farklı noktasına su kabı koyun ve suları sık sık tazeleyin.

Eğer kakanin biçimi normal ise (ishal vs değilse) bence acilen kafaya takılacak bir şey yok. Hiç yapmıyor olsaydi endişe verici bir durum olurdu. Bir sonraki aşıda veya muayenede hekime sorarsınız.
  • elorelia  (30.06.20 09:45:49) 
kakanın formu normalse bence bir sıkıntı yok gibi. yaş mama kaynaklıdır.


  • theseachange  (30.06.20 10:07:24) 
Tüm gün girer çıkar kediler kuma, yapması iyi bir şey. Bağırsakları çalışıyor. Ama ishal kıvamında olmamasına dikkat ediniz.


  • 9kuyruklukedi  (30.06.20 10:16:00) 
sokaktan gelen kedide karın şişliği parazitden de olabilir. ama veteriner kontrolünden geçmiş ise iç-dış parazit yapılmıştır diye düşünüyorum.

kediler ve etciller kısa sindirim sistemine sahiptir. yani yedikten sonra kısa bir sürede dışkılar.
  • orpheus  (30.06.20 14:37:38) 
kediden kediye değişebiliyor. parazit tedavisinin tekrarlanması gerekebilir. umarım hamile değildir. kedi adına teşekkürler.


  • not dark yet  (30.06.20 14:45:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.