Organik kiraz ve kurtlarla dans

Merhaba, komşumuz köyden dönerken bize büyükçe bir poşet kiraz getirmiş. Vallaha güzel de görünüyorlar. Ancak kirazları suda beklettikçe kurtlarını döküyorlar. Sanki kirazlar kurtlu değil de kurtlar kirazlı gibi. Merak ettiğim komşum canıma kast mı ediyor?

Bir diğer sorum bunun ticari bir katkı ile, ya da evdeki malzemeler ile arındırılma şansı var mı? Ya da PROTEİN CANIM YA deyip gömelim de gitsin mi?

Tşk.

Gömün gitsin. Ne güzel komşuymuş. Cidden ilaçsız demek ki. Off canım çekti

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (30.06.20 09:36:00)
tuzlu suda beklet. geçenlerde bi video meşhur olmuştu. bulurdum da iş yerindeyim internet kısıtlı. videoda çileklerde kurt var mı yok mu anlamak için tuzlu suda bekletiyorlardı sanki.

  • Improbable  (30.06.20 13:56:02)
Bu benim travmam. Koskoca bir kase dolusu kirazı bitirirken kurtlu olduğunu fark ettim. Geri gidip poşette kalanları kontrol ettiğimde hepsi kurtluydu. O günden sonra @üğpoıuy da dediği gibi ortadan ayırıp emin olup yiyorum.

Bildiğim bir yol yok. Gömerken için rahat edecekse ye gitsin ama ben yapamadım.

Bir de tecrübelerime göre ekşi kirazlarda kurt olmuyor. Daha ziyade tatlılar kurtlu oluyor. En azından bana hep öyle denk geldi.
  • Amaranta ursula  (30.06.20 17:02:19)
@üğpoıuy okudum tabi ki. yalnız arkadaş suda beklettiğini yazmış, tuzlu suda değil. tuzlu suda arındırma şansı var dedim ki arkadaş da arındırılma şansı var mı diye sormuş ;)

  • Improbable  (01.07.20 16:53:59)