Amazon.de Türkiye'ye Gönderim

Amazon.de üzerinden bir kulaklık almayı düşünüyorum yaklaşık €70 ilginç olan şu ev adresime ücretsiz kargoyla gönderileceği yazıyor halbuki daha öncesinde yüklü kargo ücreti çıkardı. Şimdi bu şekilde sipariş versem ne olur, ürün sorunsuz bir şekilde ulaşır mı yoksa gümrükte vs takılır mı?

en son ödeme ekranında da öyle mi? Öyleyse alın şansınızı deneyin. Gönderirlerse gümrükle ilgili bir şey değil o, ha gümrük parası da kesmiyorsa garip. O vergi bir şekilde ödenir en kötü kargo şirketi sizden alır.

benim fikrim, yanlışlık olmuş böyle göndermiyoruz deyip iptal edebilirler. Başıma geldi. Ama denemekten zarar gelmez.
  • nhk ni youkosu  (29.06.20 23:54:38 ~ 23:55:01)
Evet son ödeme ekranında da öyle, ne vergi ekliyor ne kargo. Teslim tarihi biraz uun sadece Ağustos başı gösteriyor. Alıcam bu şekilde ama Muhtemelen iptal ederler diye tahmin ediyorum.

  • thin capitalization  (30.06.20 00:31:33)
şimdi baktım mesela, benim almak istediğim 46€'Luk bir üründe:

Kargo ve Paketleme Ücreti: €22,23
İthalat Ücreti Depozitosu: €12,44

çıkıyor. Normalden de çok hatta.
  • nhk ni youkosu  (30.06.20 00:47:47 ~ 00:48:08)
Satıcının Amazon.de olmasına dikkat edin. Diğer satıcılarda gümrük işlemleri başınızı ağrıtabilir

  • enolgun  (30.06.20 02:43:06)
muhtemelen satıcı amazon.de değil, şu anki durumu bilmiyorum ama 2 sene önce satıcısı amazon olmayan bir ürün bana geldiğinde kargocu 40 lira civarı ödemesi var demişti. benimkinde de kargo parası yoktu ama gümrük bedeli ödedim yani.
amazonun da gümrükte takılı kalırsa bizi bağlamaz şeklinde bir maddesi de vardı sanki.

  • gaza gelen  (30.06.20 10:11:50)