Sosyal hayatı destek kredisi kullanan var mı? (beyaz eşya, mobilya vs.)

Tam olarak nasıl işliyor süreç onu öğrenmek istiyorum.

Proforma fatura diye bir şeyden bahsediyor, teklif gibi bir şey sanırım. Bunu mağazadan alıp bankaya götürüyoruz ona göre mi işlem yapıyorlar? Birde kredi ile aldığımız için normal fiyattan pahalıya mı satıyor mağazalar? Öyleyse bir anlamı yok.

Bir diğer sorum mesela beyaz eşya için X firmadan aldım ürünleri, bana dolap yatak mobilya vs. de lazım diyelim, onu da farklı satıcı ile görüştüm. Bu durumda nasıl kullandırılıyor kredi, ayrı ayrı mı tek mi?

Bu krediden faydalanan arkadaşlar yorum yaparsa memnun olurum.

süreci bilmiyorum ama tahminim su şekilde;

öncelikle normal fiyattan pahalıya satma durumu yok. diyelim ki bu krediye uygun bir bisiklet, koltuk takımı ve dolap alacaksınız, ucu de ayrı satıcı olsun. her birinden proforma fatura alıp bankaya veriyorsunuz. diyelim ki toplamı 10 bin lira tuttu, krediniz onaylandı ve hesaba geçti, banka bu proforma faturalara istinaden 3 ayrı satıcıya eft ile ödeme yapıyor, siz de gidip ürünlerinizi alıyorsunuz.
  • orient blue  (30.06.20 08:56:33)