Youtube & Spotify

Uzun yolda bir saat müzik dinleyen iki kişi olsun.
Bunlardan birincisi youtube'da 144p dinlerken ikincisi Spotify'da muzik dinliyor.

Bunlardan ahngisi daha az mobil interneti tüketir?

youtube statik görüntü ise youtube ama onu kontrol edemezsin youtube'da. otomatik arkadan bi şarkı açılır statik görüntü yerine videoludur o zaman daha çok yiyebilir(ihtimal tabii bu ama daha fazla yese bile fark edilebilir derecede olmaz, belki aşağı yukarı aynı olur)

edit: youtube'da statik görüntü tekrar etmez.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (17.06.20 14:46:34 ~ 14:59:15)
144p görüntüyü anlatır. Ama video sesi ne türde kodlanmış onu da bilmek lazım. Yine Spotifyde sesin de özelliklerini bilmek lazım

(Görüntü statikte olsa snyede o hiç değişmeyen kare, ortalama 20-25 kere tekrar eder videoda )
  • Erva  (17.06.20 14:57:15)
Teşekkürler,
Sonuç olarak bunu anlamak o kadar kolay değil anladığım kadarıyla.

Spotify sadece ses düşünüp onu kullanmayı düşünmek çok dogru mantık değil yani.
  • liberal  (17.06.20 15:35:22)
spotify dinleyen önceden dinlediği her şeyi herhangi bir yerde wifi üzerinden "offline" yaptıysa hiç mobil internet tüketmez. mesela yani :)

  • nimberjack  (17.06.20 16:03:03)
@nimberjack, Spotify ücretsiz uygulamasında da şarkıları indirip mobil internetsiz dinleyebiliyor muyum?

  • liberal  (17.06.20 16:11:39)
yok tabi ücretsizde olmuyor o, ben ücretli kullanım seçeneği üzerinden düşündüm. ücretli kullanıp bu dediğim yöntemi uyguluyorum zira, mobil internet paketini yükseltmekten daha uyguna geliyor gibi.

  • nimberjack  (17.06.20 16:13:44)