[]

Pandemi ve sanal ofise geçiş

Helöü,

Ben bir garib avukatım. Hem pandemi sürecinin getirdiği (umarım getirmiştir) yeni çalışma anlayışıyla uyum içinde olmak hem de stopaj, kira, gıda vesair giderlerden kurtulmak maksadıyla sanal ofis sistemine geçmeyi düşünüyorum. Birkaç şirketten teklif aldım, gayet uygun oluyor finansal açıdan.

Ayda iki üç müvekkil toplantısından fazlası olmayan biri açısından uygun gözüküyor. Tabii ruhsatımı, tabelamı falan asamıyorum ancak zaten müvekkil gelip nerde la senin ruhsatın da demiyor, efendi gibi çayını kahvesini içip gidiyor. E ben de dışarlardayım zaten genelde. Niye hamallık yapayım ki?

Benim sorum, sanal ofisi deneyimleyen duyurucular var mı aramızda? Ben şahsi araştırmamı yaptım ama bir de sizden dinlemek isterim; sizin açınızdan artıları eksileri neler oluyor?

Ek soru: Mesela avukata işiniz düştü diyelim, ilk görüşmeye gideceksiniz. Kusturucu kurumsallıkta bir plazanın 17. katındaki ofise giderken mi yoksa normal apartman dairesindeki bir ofise giderken mi daha rahat hissedersiniz kendinizi? İlk görüşme açısından soruyorum.

 
sanal değil ama hazır ofisi kullandım bir süre. normal bir ofise göre pahalı ama sekreterya, eşya taşıma, elektrik, internet vs derdi olmaması ve faturalı olması çok avantajlı. ama pahalı. toplantılar içinde genelde aylık belli bir süre için ücretsiz izin veriliyordu sonrası ekstra ücretli oluyordu.

sanal ofis tamamen yasal adres gösterme ve sekreterya için. burada zaten bir ofisiniz olmuyor. bazı yerlerde yine aylık bir kaç saat ücretsiz toplantı odası kullanımı oluyordu. tek kişiysen avantajlı. ama yine pahalı :)
  • scudman1  (15.06.20 13:15:42) 
Bence olmaz.ben avukata gittiysem derdim var demektir.derdim varkende plazaya gireyim kontrolden geceyimlerle uğraşamam.birde lüks bir yere girilirlken baba burda bize geçirirler düşüncesi oluşur kafada.
Benim avukat emekli hakim,apartman dairesi,gideceksem bunu akşama ayarlıyor,gittiğimde şarap açıp puroları yakıyoruz.ne yapıp ne edeceğimizi konuşuyoruz.sonra sohbet,vatan kurtarma,istiklal marşı ve kapanış şeklinde gerçekleşiyor.
Kısaca apartman dairesi derim.
  • duptıs  (15.06.20 13:47:37) 
yakın bir arkadaşım avukat bu şekilde sanal ofis kullanıyor, hem daha az masraflı olduğunu hem de tebligatların kendisine düzenli geldiğinden memnun olduğunu belirtti. ancak bizim türk milleti (özellikle belli yaşın üstündekiler) ofisi olmayan avukatı pek kabullenemiyorlar. illa gelip ofisini denetleme ihtiyacı hissediyorlar. yani bu kişiler için önemli olan senin ofisinin olması, çat kapı gelip avkat bey noldu bizim dava demek istiyorlar. Gençler bu konuda daha rahat. Arkadaşım durumunu düzelttikten sonra masraf ortağı da olsa bir ofise geçeceğini söylemişti, gerçi son konuştuğumda şu pandemi döneminde durumların kötü olması sebebiyle ofis açmayı epey erteledim dedi.


  • wendyangelamoiradarling  (15.06.20 14:30:55) 
İnsan gibi muamele yapan avukata giderdim, onlarda genelde sizin gibi mütevazı yerleri olanlar olur. Çok zengin olsaydım, plazadakine giderdim belki.

Ek olarak, blog sayfası falan açamaz mısınız? Tanınırlığınız artardı.
  • gelmeistemem  (15.06.20 14:39:35 ~ 14:40:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.