Kurban bayramı?

Yani kimse kesin bilemez, biliyorum ama işler hiç iyi görünmüyor.

Evdev çalışabilen şanslı kesimdeniz, 3 aydır sadece markete çıktık haftada bir, bir de geçen hafta iki kez parka gittik. Biraz toparlamış oluruz, kurban bayramında memlekete gideriz, uçak biletini alsak mı derken vaka sayıları günlük 1500'ü geçti.

Bir taraftan diyorum artık virüsle yaşayacağız, 5 sene aşı bulunmazsa 5 sene görmeyecek miyiz ailemizi, önlemimizi alıp gidelim. Bir taraftan hem onları, hem kendimizi gereğinden fazla riske atacağımızı düşünüyorum. Ne düşüneceğimi de şaşırdım açıkçası artık.

Siz ne düşünüyorsunuz? Var mı böyle arada kaldığınız durumlar? Neler olur bayrama kadar?

Metro, metrobus bu haliyle devam ettikce (artik koltuklarda da cift oturuluyor, ayaktakiler zaten aldi basini gitti) o vaka sayilari daha cok artar.

He millete gore onlem almayan vatandaslar buna sebep oluyormus tabii.. gecen bi duyuru actim da orda oyle yazildi..

Ama ben halen metroya, metrobuse duzenleme gelmedikce vaka sayilarindaki artisin durmayacagini dusunuyorum bayramda da.

Toplu tasimaya maruz kalmamis insanlar olarak da gayet gidersiniz tabi.
Her gun toplu tasima kullanan insanlarin alacagi risk yaninda sizinkinin lafi olmaz.
Bence korkulacak bi durum yok yani, ozel arabayla da giderseniz hatta sifir risk..
  • Kittie  (15.06.20 00:24:58)
Keyfi olarak nolur gezmeyin
2021e dek oturun
Siz gezmeyin ki mecbur olduğu için işe gidecek olanları da darlamayın
Gidişat dünya genelinde kötü
  • photo85  (15.06.20 01:25:06)
Merak etme istesen de biz ise gidenlerin riskini artirmis olmazsin onu dusunuyorsan :)

Havayollarinin onlemleri de cok iyi bu arada onu eklememisim
  • Kittie  (15.06.20 08:06:34)
Ya tabii ki kendimizi ve ailemizi riske atmış olmak demişim ama, toplumsal bir sorumluluk söz konusu. İşe gitmek zorunda olan, başka rahatsızlıkları olan, olmayan herkes söz konusu.

Ama biliyorum ki kısıtlamalar getirilmezse tekrar, insanlar bayramda sahilleri filan dolduracak, ben de onlar sahillerde eğlenirken biz bir tek ailemizi görmeye gitmedik diye üzüleceğim.
  • gmzo  (15.06.20 09:32:51)