normalleşmenin ilk günü nasıl geçti

biz henüz başlamadık. metrobüsler fuldür herhalde, ofislerde durum ne? ne gibi önlemler alınmış?

Az önce haberlerde gördüm.

Metro ve metrobüslerden çıkanlar, "normalde bu kadar insan olmuyordu, bugün daha da ekstra kalabalik" diye röportaj veriyorlardi.

Minibüslerin bazilari yeni döneme uygun yolcu almislar ama bazi minibusler 30-35 kisi gidiyordu. polis hepsini durdurup uyarip, ceza yaziyordu.

Ben bugun disari ciktim.
Bir AVMye gitmek zorunda kaldim bir sey teslim almak icin mecburi (Akasya AVM)

Yemek mekanlarinin cogunun kapali oldugunu gozlemledim. Bir tek kirpi restoran ve tavuk dunyasi muadili bir restoran vardi, green salads miydi, o acikti. baya doluydular. Sosyal mesafeye uygun masalar koymuslar guya ama yine de yakindi bence masalar birbirlerine.

avm nin genelinde cok hazirlik yapmis gibilerdi.

asansorler ayakla cagrilabiliyor, tuvaletlerde 3 lavabo varsa ortadakiler iptal edilmis.

ayrica iceri tuvaletlere sayiyla insan aliyorlardi.

Daha sonra kadikoy rihtim gittim yazicioglu'na. yuzde 90dan fazla insan maske takiyordu. ama cok kalabalikti yine de.

starbuckslarda sira vardi ama izdiham gibi degildi gozlemledigim kadariyla. yiyecek servisi yoktu, sadece kahve ve muadilleri vardi.
  • la traviata  (01.06.20 22:09:08)
İzmirden bildiriyorum. Maalesef toplu taşıma kullanmak zorundaydım. Özellikle insanların davranışlarına dikkat ettim camdan. Durum pek iç açıcı değil. En uyuz olduğum şey maske takıp burunlarını açık bırakanlar. Yolda yürüyerek sigara içenler, Komple maskesizler çok fazla. Kuralları kimse iplemiyor. Toplu taşıma araçları kalabalık değil fakat dikkatsiz davrandıktan sonra bi önemi kalmıyor. Biz işyeri olarak sıkı önlemler aldık. Ateşölçer, maske, eldiven ve en önemlisi direkt kendimiz ortamı dezenfekte edebilmemiz için ulv cihazı gönderildi. Her gün 1 saat boş bırakılıp dezenfekte edilecek iş yerimiz. Fakat toplum dikkat etmedikçe bizim önlemlerimiz neye yarar bilemiyorum.

  • philiptraum  (01.06.20 22:39:04)
Berbat! Hoca bizi laba çağırdı zaten otobüs tıklım tıkıştı okula giderken. Ofise girdik her yani afedersiniz de b.k götürüyo. Tuvaletlerde zaten tuvalet kağıdı yoktu şimdi sabun bile yok. Ne dezenfektanı?!! Ofiste yerlere pas pas atsalar öpüp başıma koycaktım. Üniversite de Tr sıralamasında iyi bi yerde güya. Daha yazarzam küfretcem de başlarım böyle normalleşmeye arkadaş!

Konum: İzmir
  • superfluid  (01.06.20 23:55:42)
Ben zaten full çalışanlardan olduğum için bir şey değişmedi.sadece otobüslerde yoğunluk arttı. Üstüne tek koltukta oturma kuralı olduğu için ayaktakiler birbirine yapışık gidip geldik.

Otobüs saatlerini değiştirip daha sık yapmaları gerekirken aynı mantıkla balık istifi taşımaya devam.

Konum:Bursa
  • brnbrs  (02.06.20 04:27:37)