[]

regal televizyon sinyal yok sorunu lütfen yardım

merhaba
çok basit bir sorun muhtemelen ama annem karantinada televizyonsuz delirmek üzere. turksat'tan gelmelerine rağmen çözemedik. annemin televizyonu, kapandıktan sonra açıldığında sinyal yok uyarısı veriyor. teknik servisten arkadaş gelip, hdmi2 seçeceksiniz diyor gidiyor, açma kapamanın karşısındaki tuşmuş. peki diyor ertesi gün televizyon kapandıktan sonra açıldığında yine aynı uyarı ama o tuşu kullanıp hdmi2 seçemiyor. ben de gittim, aynı tuşla kaynak listesinde hdmi2 üstüne basıyorum ok diyorum yok. tekrar adamı çağırdık gündüz gelmiş, yine halledip şöyle yap demeden çekip gitmiş. herhalde kumandayı kullanmayı çözemedik, bende zaten tv yok anlamam. 5 yaşa ya da 72 yaşa anlatır gibi anlatabilir misiniz? regal kullanan varsa özellikle. 
diğerlerini de denedik. turksat'In uydu alıcısı açık. adam gelip kumandayla anında çözmüş sorunu. biz delirmek üzereyiz.


  • not dark yet  (31.05.20 22:09:57) 
Tesadüf ya, siz hdmi 2 seçtiğiniz anda da belki uydu yayını yoktur seçili olan kanalın.

Servis elemanı neden böyle şerefsizlik yapıyor ki, belli ki yaşlı kadın anlamıyor, insan gibi anlatsana. Her geldiğinde para mı alıyolar yoksa?
  • John Bloor  (01.06.20 10:50:33) 
yok yani defalarca farklı zamanlarda şekillerde denedik. hadi o anlamıyor ben de tırt çıktım. para almadılar ama bugün artık parayla birini çağıracağız herhalde.


  • not dark yet  (01.06.20 11:38:55) 
@cosmic komşu tavsiyesi işe yaradı. buraya olur da bakan olur diye sorunu yazıyorum. annemin aktardığı şekliyle. gece güncellemeler oluyormuş, uydu alıcısının tekrar başlatılması gerekilymiş. eve gelen hiçbir teknik elemanın bu konuda annemi uyarmaması da tabii ayri bir konu.


  • not dark yet  (01.06.20 23:56:23) 
Sorunun çözüldüğüne sevnidim ama demek ki anneniz gece cihazların fişini çekmiyor, aletler stand by konumunda kalıyor. Annenize fişleri çekmesini söyleyin, ya da çoğaltıcı fişte açma kapama butonu varsa ondan kapatsın.


  • John Bloor  (02.06.20 10:23:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.