[]

N11 kargo ücreti saçmalığı

EDIT:
Hop tamam kafam yanmış.
Ürün sayısı kadar istemiyormuş.

Tamam tamam vurmayın. Kafam çok doluydu dört işlem bile yapamamışım.


Bir mağazadan 5 parça ürün alacağım (bildiğimiz French Press).
Kargo ücreti kısmında 10tl yazıyor. Tamam sıkıntı yok.
Ancak 5 ürün için 5 kargo parası yazıyor. Yani 50tl de kargo parası istiyor.
Var mı böyle bir şey? Tek mağazadan, tek kolilik ürün alıyorum. Tek fatura kesecek bana, ne diye her kalem için ayrı kargo istiyor?

İki ayrı mağazada denedim, ikisinde de aynısı oldu.

 
Hepsi aynı adrese gelecekse neden tek sefer 5 tane almiyorsunuz


  • seyyar satıcı  (31.05.20 13:13:37) 
Link atin biz de deneyelim


  • sanguine mcqaer  (31.05.20 13:15:34) 
aynı sepete eklediğinizde aslında tek kargo ücreti alması lazım.


  • papuayenigine02561  (31.05.20 13:17:01) 
Onu diyorum zaten ben de. Hepsi aynı adrese. Tek seferde 7 tane sipariş veriyorum ama 7 ayrı kargo parası yansıtıyor.
İlana girip 7 adet ürün seçiyorum, adresi seçiyorum.

(Bu arada ilk soruda 5 falan yazdım ama düz hesap olsun diye yazdım. Ama mantık aynı,ürün sayısı kadar kargo parası istiyor).

hizliresim.com


İlan linki: urun.n11.com
  • anatomik  (31.05.20 13:20:04 ~ 13:21:44) 
Hop tamam kafam yanmış.
Ürün sayısı kadar istemiyormuş.

Tamam tamam vurmayın. Kafam çok doluydu dört işlem bile yapamamışım.
  • anatomik  (31.05.20 13:26:03) 
5 tane ekledim 26.50 kargo cikardi. Kargo 10 lira diyor ama 7 tane ekleyince de 35 lira kargo cikiyor. Resmen 1den fazlaysa 5 lira olsun gibi bisey yapmislar. Saticiya bi yazin bence. Ya da kargo ucretsiz aramak lazim. Cok sacma yani.


  • sanguine mcqaer  (31.05.20 13:28:49) 
kargo ücreti 5x10 şeklide artmıyor. Muhtemelen kargo boyutu büyüdüğü için bedel de büyüyor. Yani 7 ürün aldığınızda 76,30 lira ödemiyorsunuz, 35 lira ödüyorsunuz mesela.

muhtemelen kutunun boyutu büyük. O yüzden hacimsel ağırlıktan hesap yapılıyor. 1 ürün ile 7 ürünün boyutları aynı olmayacağı için, yani kargo şirketinin kamyonunda 7 kat fazla yer kaplayacağı için kargo ücreti de artıyor.
  • himmet dayi  (31.05.20 13:33:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.