[]

nasıl şikayetçi olunuyor?

Başıma gelen bir durum yok ama şu an aklıma geldi. Diyelim bir kafede oturuyorsunuz, yanınızdakiler size 'şu .r.spulara bak' dedi ya da ne bileyim yolsa taciz edildiniz... Hakaret ettiği için şikayetçi olacaksınız ama karakola mı gidilir, polis mi çağırılır? Karakola gidilse kızların adını soyadını bilmiyorsunuz. Polis mi çağırılır o noktaya?
 
valla bir kere biri köpeğime tekme atmaya çalıştı, gittim karakola bir posta da oradaki polislerle kavga ettim köpeğin nasıl gezeceğine dair, sonra adamı alıp getirdiler tarif ettiğim yerden, şikayetçi olacağım dedim kimliğimi vs. aldılar, ifade alacaklardı, adamlar vazgeçirmek için 3 saat dil döktükten sonra vazgeçtim.


  • passion rules the game  (23.05.20 14:50:30 ~ 14:51:09) 
Şikayetinizi polise yapmak zorunda değilsiniz. Dilekçe veya sözlü olarak doğrudan cumhuriyet başsavcılığına da başvurabilirsiniz.


  • Smithsonian  (23.05.20 14:50:47) 
Ben polis çağırmıştım. Sonrasında şikayetçiyim dediğimda dava açıldı.


  • jazzabel  (23.05.20 14:53:31) 
Savcılık da var ama atıyorum kızlar gitti. Şu gün şu saatte şurada oturan kızlar, bana böyle böyle dedi ya da şu saatte şurada taciz edildim diyeceğim, kamera kayıtlarından mı bulacaklar?


  • adetsancısı  (23.05.20 15:00:21) 
Kamera kayıtları ve varsa tanıklarınız ile bulacaklar


  • Smithsonian  (23.05.20 15:07:11) 
Kamera kayıtları daha ayri bir prosedür diye biliyorum, onların istenmesi izlenmesi. Yani ne bileyim olur ya nasıl olsa kamera vardır çekmiştir diye olmayan bir şeyin rahatlığına kapılmayın diye yazdım. Yani özetle bildiğim kadarıyla şikayet aşamasında doğrudan kamera görüntüsü falan bakılmaz gasp tecavüz darp cinayet vb. bir şey yoksa ortada.


  • encokbenisevinnolur  (23.05.20 17:57:55) 
avukata danışabilirsiniz. sonrası savcılık ve şikayet.


  • konsomatrix  (23.05.20 18:10:02) 
avukatlık bir durum yok. merak ettim sadece. ileride başıma böyle bir durum gelse ne yapmalıyım diye öğrenmek istedim.


  • adetsancısı  (23.05.20 18:20:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.