[]

Böyle durumlarda nasıl cevap veriyorsunuz

Ortak ilgi alanımız olan arkadaşlarla bazen etkinlik/eğitim haberlerini paylaşırız karşılıklı.

Şu ara da online kanal daha kabul görür olduğu için de sanırım bu tür egitimdir seminerdir epey arttı, yani aramızda daha yoğun sirkülasyon oluyor önceye nazaran.

Bir iki arkadaştan şöyle karşılık almaya başladım şu aralar:

- bana hatirlatsana, bana hatırlat olur mu, hatırlatır mısın?

Aklıma gelen cevaplar "e yaz bir yere not al" ya da "ben senin sekreterin mi oldum haberim olmadan" arasında gidip geliyor ruh halime göre.

Karantina gerginlik vs. düşünerek, aman bozusmayalim diyerek de, tamam diyorum, zaten ben de unutuyorum çoğunlukla dolayısıyla bunu diyenler de.

Ama sinir olmaya da başladım, şimdi o arkadaşlarla bir şey de paylaşmiyorum, bu defa da onların gönderdiği bir şey için diyalog aynı yere çıkıyor.

Kırmadan dökmeden nasıl cevap verilebilir ki başka?

 
Valla ben de unutmazsam izliycem katilcam zaten unutmazsam haber veririm de gec bikac defadan sonra sormazlar


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (23.05.20 02:10:26) 
Samimiyete göre proletarier'in örneğinden "bana güvenme, ben de unutuyorum"a, oradan "telefonuna hatırlatma yazsana"ya, oradan da "sekreterin miyim lan ben senin"e kadar yolu var.


  • kobuzchu kiz  (23.05.20 02:15:54) 
Hocam öyle arkadaşlarla paylaşacağınıza bizimle paylaşın valla, nasıl bi ortam dönüyor acaba cidden kıskandım


  • dvoynik  (23.05.20 02:20:40) 
kaç para vercen diye sor
ya da direkt aynı taktik

  • durgunfoton  (23.05.20 02:24:50) 
@duygusuzromantik: korkmak değil de, şimdi diyince düşündüm aşırı empati yapıyorum galiba, bu bahsettiğim kişiler bana göre daha gergin sartlardalar çünkü.


  • encokbenisevinnolur  (23.05.20 02:27:25) 
Hatırlatıcı uyugulama önermek iyi bir fikir olabilir, mesela google keep ortak liste oluşturtuyor ya da yine google takvime işleyip ortak etkinlik açabilirsiniz. Böylece kendinize kaydederken direkt arkadaşla paylaşmış olursunuz ne o size hatırlat der ne de siz bu gerginliği yaşarsınız.
Böyle bir destek sunabilirsiniz belki gergin standartta yaşayan arkadaşlara.

  • kullanıcıadımbuolsun  (23.05.20 02:32:27) 
"Ben hatırlatıcı kuruyorum o şekilde hatırlıyorum, faydalı olacaktır sana da"

Dersen hiç sorun çıkmama ihtimali çok yüksek olur bence.
  • muhayyer divan  (23.05.20 03:41:34) 
Unutmazsam tamam de gec. Sonra da unut.


  • brkylmz  (23.05.20 12:21:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.