yokuşta dizim ağrımaya başlıyor

dizin altının sağ tarafı.ağrımak değil de sanki çıkacak gibi bi his.

evde squat lunge high knees yaptım 2 aydır sıkıntı olmadı.20 30 kgye kadar ağırlıkla da yaptım.70 kgyim. yürüyüşe çıktım başladı sağ diz.büyük ihtimalle yokuş indim biraz. orda başladı

covid öncesi halı sahalar yapıyordum koşu bantlarında yarım saat de koşuyordum sıkıntı yoktu.

yokuş ve bisiklette oluyor bu. 2 kez mr çekildi.1. derece yırtık var dediler.sıkıntı olmaz dedi 4 farklı doktor spora devam. 2. derece olsa sıkıntıydı.1.derece olanlar güçlenirse toparlar dediler.

tamam sıkıntı olmuyo da niye o garip his var sanki zorlasam kemik kemiğe sürtecek gibi.

bu klasik diz hareketleri var ya ortopedistlerin önündeki kağıtlar olur. firmaların reklamını yazan kağıtlar. 4 farklı doktor 4 kağıt verdi.bunları yap dedi. diz kalça hepsi karışık.sandalyede otururken ayağı kaldır indir vs

bir ara bunları da yaptım sürekli.işe yaramadı.ben de bıraktım ve devam ettim squat koşma vs.

araştırmalarıma göre şu sendrom benim sorun:

www.precisionmovement.coach

benzer sorun yaşayanlar naptı bu konuda?

benim de koşulardan sonra dizimin hafif sağına doğru bir ağrı peyda olurdu, sonra sonra fark ettim ki hafif şişlik var, sonra fark ettim baya bir doku oynuyor, sonra birkaç doktordan sonra da fark ettim ki tümör var imiş. iyi huylu, ancak yine de ağrılı. bir ameliyat ile aldırdım, ağzımda bıçakla squat high jack 10k koşu yapıyorum sabahları. üç ay diz ameliyatından sonra topalladım. o ara "seni güçlendireceğim oğlum" diye az söz vermedim kendime.

  • kaufman  (23.05.20 01:41:34)
doktorum benzer sorunu yaşadıktan sonra bana koşmamam gerektiğini söyledi.
dizlerime vücudumun ağırlığı dışında başka yük bindirmemeliymişim.
onun verdiği egzersizler, diz çevresindeki kaslar güçlendiriyor. ondan sonra belki squat yapabilirim ancak hala tehlikeli bir hareket oluyor.

egzersizlere rağmen dizlerimi zorladığımda ağrı yaşıyorsam, egzersizlere devam edip, bir adet diklofenak potasyum alıyorum. ertesi gün acı geçiyor. ancak sürekli devam ederse mecbur doktoru ziyaret ediyorum.
  • cliquot  (23.05.20 13:28:40)
doktora 4 kez gittim niye bi daha gideyim.

  • ShadowOfMoon  (23.05.20 15:22:31)
hasarlı olan dizlerde hasarın durumunu öğrenmek, egzersiz yetersiz geliyorsa fizik tedaviyle desteklemek, doktor uygun görüyorsa ilaç tedavisine başlamak,...
Eklem hastalıkları ömür boyu sürer, ağrının geçmesi iyileştiği anlamına gelmez. Doktor oldukça önemli bir role sahip.

  • cliquot  (23.05.20 18:45:40)