[]

Evdeki cam su sebili nasıl temizlenir

Evde 19 litrelik su damacanamız var dışardan 5 lt petlerde su alıp evdeki cam danacanamıza boşaltıyoruz ancak sanki koku oluştu suyla iyice yıkadık ama emin olamadık
Nasıl temizlemeliyiz bu cam damacanayı sizce ya da mikrop vs türer mi zamanla 
durduğu yere gör güneş falan alıyorsa hızlı yosun yapar, aksi halde daha uzun sürede yapar, birde sebili de ara sıra temizlemek gerekiyor, o da yosun yapıyor.

yosun için, şişenin içine limon suyu (bir iki tane limonun suyu, hadi senin için 3 olsun) ve kaynar su koyarak bir gece bekletin, iyice yıkayın.
sebili temizlemek içinde youtube'da sebil temizliği diye aratın bulursunuz bir sürü sonuç.
  • selam  (22.05.20 23:25:22 ~ 23:26:04) 
hocam, cam damacanayı niye kullanıyorsunuz. plastikten alıp cama boşaltıyorsunuz yine bir şey değişmiyor. hele bir de plastik pompa sokuyorsanız. yine plastiğe değiyior. şayet amacınız plastikten uzaklaşmak iste.

ki suyu 5lt alınca daha maliyetli oluyor.

temizliği için, evde bira şarap yapanların kullandığı pbw tozlar var onlardan alabilirisiniz. durulanması kolay. şişe için fırçalar var. tuvalet fırçası gibi. onla erişebildiğiniz kadar çeperleri temizlersiniz.

ya da sirke limon. yine durulanması deterjana göre kolay.

damacanayı yüklenip banyoya götürün. orada daha kolay olur.
  • fezagezgini  (22.05.20 23:35:41 ~ 23:36:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.