[]

yaşça büyük kişilerle ticari ortaklık

şimdi ben bir işletme sahibiyim.
beraber iş yaptığımız iş yaparken hiç sorun yaşamadığım aynı sektörden bir işletme var 2 ortaklar ve babam yaşında insanlar.

bu kişiler korona öncesi beni yemeğe davet edip ortaklık teklif ettiler.
kendilerinin düşündüğü bir yatırım var. bende bir kaç sene içinde bu
bu yatırımı iki kişi yapmakta zorlanacaklar işletme maliyetleri yüksek gelecek.

ortaklardan bir tanesi yapı gereği koşturmayı sevmeyen saha harici hesaplar,hukuk,mevzuat ofis işleri ile ilgileniyor. diğeri ise tam saha adamı koşturmayı seviyor ofiste oturmayan yaşına rağmen çok hareketli insani ilişkileri iyi bir tip.

saha adamı olan ortak yanına koşturacak eküri arıyor. bizde bayağı ortak işler yaptık birbirimizle uyumumuz iyi.

niyetlerinin iyi olduğunu düşünüyorum. hem yatırım maliyeti 3 paya bölünecek hemde işletme maliyeti 3 paya bölünecek tabi kazançta 3'e bölünecek. onlar için operasyon güçleri artacak. benimde tecrübeli daha oturaklı ortaklarım olmuş olacak.

kağıt üstünde çok güzel duruyor. çok toz pembe ama benim çekincelerim var.
öncelikli çekincem benim işletmemi kapatmam gerekecek onların markası altında devam edeceğiz.
kişiler benden yaşca büyük ve senelerdir ortak olduklarından hayati kararlarda geri planda kalmak.

sizce ortaklık mı yoksa tek başına azıcık aşım kaygısız başım mı?

 
Ya boyle sorunca wowowowowow tabii ki isletmeni kapatma diyesim geliyor ama o kadar basit degil sektor ne senin isletmenin kredisi ne onlarinki ne sen kac yasindasin ve nereye goturmek istiyorsun isletmeni ne kadar hizli buyuyen bir sektordesin ve rakiplerinin buyume hizi nasil gibi bir suru sey var degerlendirilmesi gereken


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.05.20 22:30:40) 
Ortaklık her zaman zor. İşler yürürken/para kazanılırken alınan bazı kararlar göze batmaz; ama işlerin durduğu, para akışının azaldığı zaman ortaklığın yükünü hissedersin. Ortak olma demiyorum, belki tek başına olduğundan çok daha fazla para kazanırsın. Hem de yaşın gençmiş, o yüzden eğer yürümezse ayrılır kendin sıfırdan tekrar başlarsın. Fakat bunun için de örneğin bankadan kredi alacaksanız kefil olmak, çek verecekseniz aval imzası atmak falan bu işler belki senin geleceğini sıkıntıya sokabilir.


  • malheiros  (22.05.20 22:43:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.