[]

Kedi Kisirlastirma

Gecen aynı soruyu sordum ama su detayları eklemeyi unuttum.

Şimdi 1 ay once dogum yapan sokakta baktigim yavrulardan birinin kisirlastirmasini yapmak istiyorum çünkü bugün tekrar kızgınlıkla olduğunu farkettim. Ama sorun su ki ,yavrularımız ortada yok.Hala bizimle tanistirmadi.Kisirlastirma işlemini bu durumda nasil yapicam.Yavrularimizi korumaya almadan.Daha bir aylık olduklari için kendi başlarınin çaresine bakamazlar.

Ikıncı sorun su;simdi misal ki bu bi hafta icind bebeklerimizle bizi tanıştırdı ve biz kisirlastirma işlemini yaptik,o zaman süt bezleri artık aktif olmayacak degil mi,bebeklerini emziremeyecek?

Bu durumda bebekler icin sorun olacak.Nasil bi uygulama ile cozume gitmeliyim.Bazi konulardaki eksik bilgiden cozum bulamadım.

 
ya veterinere bebekleriyle götürüp, emzirmesi bitene kadar onları güvencede tutup öyle kısırlaştıracaksınız (ki bu zor, zaten yerlerini bile bilmiyorsunuz) ya da bir, bir buçuk ay daha bekleyeceksiniz, emzirmesi bitince tek başına alıp veterinere götürüp kısırlaştıracaksınız.
o arada çiftleşmiş olsa da kısırlaştırabiliyorlar.
hatta hamile bile olsa, henüz yeni döllenme olduysa yani embriyo yeni oluşmuşsa kürtaj yapıp öyle kısırlaştırıyorlar.

iki ay sonuna kadar emzirir kediler.
iki ya da iki buçuk ay civarında da yavrularını ya bırakır ya da uzaklaştırırlar, yani ayrılırlar bir şekilde.
onu beklemek durumundasınız maalesef.
  • blatta hiberna  (22.05.20 21:41:51) 
@blatta hiberna,gecen sefer karnı büyüdü ve ciftlesti diye kisirlastirmadim.Vebaline girmek istemedim hic.:(Çünkü o zaman karnı büyüktü bi aylıktı.


  • zeyna  (22.05.20 22:08:37) 
karnı büyüyecek kadar hamileyse alamazlar zaten.
ama şu anda kızgınlıkta olsa da, belki şimdi değil, bir süre sonra çiftleşir ya da hamile kalır diye umalım, o anlamda demiştim.

yavrularıyla beraber izole edecek yeriniz yoksa onu denk getirmek bu mevsimde biraz zor maalesef.
  • blatta hiberna  (23.05.20 01:08:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.