[]

Medikal maske yerine siperlik takabilir miyim

Medikal maskeye pek güvenmiyorum hijyenik açıdan ki birde rahatsız ediyor baya. Onun yerine siperlik takmak işe yaramaz mı?
 
*Cerrahi


  • northern eagle  (22.05.20 17:33:26) 
medikal maske dediğin cerrahi maske sizi pek korumaz. esas işlevi karşıdakini korumaktır.
maske zorunluluğu, herkesi hasta kabul etmekten geliyor. marketteki kasiyer maske takmazsa ben o markete girmem, çünkü ya hastaysa. market de beni maskesiz almaz. çünkü ya hastaysam.


siperlik ise koruyucu ekipmandır. yine yüzüne karşı öksüren aksırandan korur. n95 de koruyucu ekipmandır. havayı filtre eder, kullanması zordur vs.
  • masseter  (22.05.20 17:35:32) 
masseter +1

ikisininde işlevi farklı.

ayrıca maskenin saçmalık olduğuna katılmıyorum. mesleği gereği sürekli maske takmak durumunda olanlar nasıl yaşıyor o zaman ? hasta mı oluyor hepsi ?
  • fezagezgini  (22.05.20 17:54:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.