[]

istanbul'da azcık uzaklara taşınma + gürültüsüz ev nasıl bulunur

şu an kadıköy'de fazla merkezi bi yerde yaşıyorum, iş yerim levent tarafında. virüsle birlikte evden çalışmaya geçtik malumunuz ve bundan sonra da işe eskisi gibi dönmeyeceğiz gibi görünüyor. belki 2 gün gel 3 gün gelme, belki gerekirse gel yoksa hic gelme gibi bi durum olacak.

şimdi ben şu anki evi seviyorum, vapura yakın, marmaraya yakın, tatlı bi ev, tatlı ev sahipleri filan. ama gürültüden çok sıkıldım. evler sıkış tepiş olduğu için sağı solu altı üstü full bitişik nizam ve gürültüsü bitmiyor. ulaşım konusunda evin konumu harikaydı ama ulaşım artık önceliklerimden biri olmayacak bu işte kalırsam.

yukarıdaki sartlar dahilinde, dağa bayıra bakan sessiz bi ev bulmak istesem nerelere bakmalıyım sizce?

maltepe-zümrütevler gördüm mesela, çok mu uzak yerler bunlar hiç hakim değilim yol olaylarına.

bonus soru, gürültüsü az bi ev için nelere dikkat etmek gerekir? sanıyorum en üst katta olmalı daire. bitişik nizam olmamalı. belki site içinde olmalı ki bi yönetime falan sikayet durumunuz olabilmeli?

 
Florya, Ataköy, K,çekmece (florya ya yakın kısımları) na da bakabilirsiniz, site içerisinde değil ama apartmanda sessiz sakin bi hayat bu taraflarda hala mümkün, bende maslak ta çalışıyorum ve bıktım kalabalıktan gürültüden. Marmaraya yakın yerleri oldukça nezih bu bölgelerin aklınızda bulunsun.


  • paramolacak  (22.05.20 12:03:33) 
levent'e gitme durumu hic olmayacak olsa aydos ormani taraflarindaki siteleri tavsiye ederdim. oralar cok sakin ve guzel hem fiyatlar uygun hem evler yeni ve manzarali. ama levent'e gidilmesi gerektigi durumlar eziyet olacaktir. yine de tavsiyem en ust katlara cok bakmayin. 1 sene cati katinda yasamis biri olarak yeni yapilmis yalitimli vs.li binada yazin sicaktan yandim kisin soguktan dondum. ustelik ben sansliydim, karsi komsumun evini her saganakta su basiyordu. ara katlar isinma ve bu tur dertler acisindan her zaman daha tercih edilir. komsu da tamamen sans isi. ust katta cocuk vardir melek gibidir sessizdir mesela. ama cocuk yoktur da manyak bi cifte denk gelirsin kavga gurultusu bitmez. o tamamen sans isi yani dedigim gibi. ama apartman yoneticisine filan sikayet edilebilir veya polis cagirilabilir o durumlarda, tabi yine de %100 cozum olmayacaktir ancak gunu kurtarir.


  • in vino veritas  (22.05.20 12:28:44) 
aracınız varsa maltepe veya kartal'da ormanlık tarafa bakan evler çok güzel. çoğu da sıfır ferah yerler. oralardan araçla trafik yokken 25-30 dakikada geçersiniz levent'e.


  • golgi aygıtı  (22.05.20 12:32:25) 
Dağa bayıra bakan gürültüsüz ve Levent’e de yakın evler Seyrantepe, Maslak ve Ayazağa’da var. Oralara bakabilirsiniz.


  • rodin salata  (22.05.20 12:39:55) 
Madem Avrupa yakasındaki o zaman maslahin arkataraflari var süper yesillik sonra haciosman var


  • yeliz adeley  (22.05.20 13:18:27) 
Maltepenin üst tarafında Başıbüyük mahallesinde sakin siteler var. Kiptaş’ın galiba üç sitesi var, Narcity, Fuaye çok çeşitli bütçelere göre adalar veya orman manzaralı evler var. Aracınız yoksa minibüs veya otobüs ile aşağıya metroya beş dakikada inersiniz.


  • cilekli pasta  (22.05.20 13:26:33) 
tamam ev sakin olsun gürültü olmasın da, levent'te çalışıp maltepe'de kartal'da oturmak ne ya. sakin evde topladığın enerjiyi işe gidiş trafiğinde harcarsın zaten; attığın taş ürküttüğün kuşa değmez. işte 9 saatin geçse, git gel yol minimum 2 saat etti sana günün yarısı. sessiz sakin evin içinde yaşayamadıktan sonra ne anladım o sessizlikten.

ayazağa, maslak'ın kuzey tarafları; istinye, reşitpaşa başta olmak üzere(yakın olduğu için) sarıyer'in birçok bölgesine bakabilirsin. kağıthane hamidiye mahallesinin arka taraflarında sessiz sakin ve orman gören siteler var eski ve yeni.
  • Bruce  (22.05.20 13:36:28) 
Maslak 1453'ün ormana bakan tarafları tam istediğiniz gibi aslında ama epey bir masraflı olur.


  • roket adam  (22.05.20 14:14:44) 
acıbademdeyim ben gürültü çok az. sakin bir yer ki ben caddeye yakın taraftayım. validebağ korusuna bakan daha iç kısımlara koşuyoluna doğru olan sokaklara bakabilirsiniz. çok güzel mahalle bence acıbadem.


  • tuborg yesili  (22.05.20 14:38:40) 
Tarabya - Sanatçılar Sitesi tarafına baksana. Hacıosman metroya yakın, ben oradan Haliç'e gidip geliyordum covid öncesi. (burada oturuyorum hala yani:) bence insanlar kendi işinde gücünde iyi. Ses oluyor bazen ama biraz komşulara bağlı. Genel "şehir"e göre çok daha sessiz bence hacıosman ve sonrası.


  • nhk ni youkosu  (22.05.20 14:44:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.