[]

Excel'de Veriyi Aralıklara Bölme

İyi günler, elimde üretim kotlarının ve kotların tamamlanma sürelerinin olduğu bir excel dosyası var. Örneğin 248.5 kat 10 gün, 253.5 kat 15 gün tarzında. Bu veriyi 330'ar gün aralıklarla bölmemin bir yolu var mıdır acaba? Bir başka deyişle, 330 gün içinde hangi katların biteceği şeklinde verileri gruplamanın bir yolu var mıdır?
 
pek anlamadim

248.5 10
253.5 15
.
.
.
579.5 330

boyle mi? evet ise

=A3+330
=A4+330 yapip asagi dogru cekerseniz olur. umarim dogru anlamisimdir
  • yoggi  (22.05.20 00:15:44) 
Ne yazık ki hocam. Görsel ekledim yardımcı olması açısından. Bunları 330'ar gün edecek şekilde gruplayabilir miyim? Yıllık planlama şeklinde hesaplama yapmaya çalışıyorum da. Birinci sene şu levellar üretilecek, ikinci sene şu levellar üretilecek şeklinde.


  • tiesto1907  (22.05.20 00:35:27) 
Eğer (if) formülü olabilir mi? Son sütün gün olduğunu kabul ediyorum. Buna göre formülü yazıyorum. Değilse değiştiririz. Tabii doğru anladıysam.

=Eğer(E<330,"330 Gün İçinde Bitecek", ""330 Gün İçinde Bitmeyecek")

Not: Koronodan dolayı hep evdeyim dolasıyla Excel kullanamıyorum epeydir. E<330'un yeri doğrudur. Diğer ikisinin yerini karıştırmış olabilirim. Doğruysa - Yanlışa diye aklımda ama tersi de olabilir.
  • put it in your appropriate place  (22.05.20 02:32:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.