[]

Sosyal Medya ve stalkla ilgili bir merak sorusu

Sevgili stalkerlar. şimdi size bir şey danışmak istiyorum.

Eski sevgilisini stalklayanınız vardır. Eski sevgilisinin hesabındaki kişileri stalklayanınız vardır.

Ya da ne bileyim hoşlandığı birinin hesabını didik didik edip kimlerle arkadaşmış, nerelere gidiyor, ne yapıyor diye stalklayan da vardır.

benim kendi stalklama tecrübem pek yok. amma ve lakin 2 yıldır düzenli olarak eski sevgilimin tanıdığı kişiler tarafından garip bir şekilde stalklanıyorum.

Eski sevgilim dediğim kadın, ben erkeğim, beni stalklayanların da hepsi erkek.

Eski sevgilimle düşman falan değiliz, küs değiliz yani hayatımda bir şey merak ettiğinde zaten zort diye sorup öğreniyor o yüzden kendisi stalklama gereği duymuyor ama yine de engelleşmiştik instagramdan.

ama bu kızın tanıdığı ne kadar erkek varsa beni stalklıyor. hesabımda kendimin göründüğü bir tane bile fotoğraf yok. fotoğrafçılıkla amatör olarak ilgilendiğim için çektiğim sikko fotoğrafları koyuyorum sadece. dolayısıyla hesabım dışarıya da açık. ara ara hikaye de paylaşıyorum stalk işini de oradan görüyorum. yani gizli gizli stalklama da yok çoğunda. hikayeye bakanların göründüğünü biliyorlardır yani bence.

ulan 1 değil 2 değil. ortak arkadaşım olmadığı halde düzenli girip hikayelere bakan var. takip de etmiyor beni. bu da demek oluyor ki düzenli olarak instagrama giriyor, arama kısmına beni yazıyor, stalklıyor. yani ben onun hesabına düşmüyorum çünkü beni takip etmiyor.

az önce de yeni biri bakmış hikayeye, kim bu falan derken beni o ara engelledi herhalde, hesap gitti. sonra arkadaşımın profilinden baktım hesap duruyor.


bir insan bu kadar enejiyi neden harcar allasen? eski kız arkadaşıma da sordum bu mevzuyu, "onlarla uzun süredir bir bağlantım kalmadı istiyorsan sorayım ama" dedi. yok dedim madem bir bağın kalmamış siktir et. ama aklım almıyor. o kadar zamanı, emeği neden böyle bir şeye harcıyor bu insanlar?

psikolojik bir bozukluk falan mı bu? korkuyorum da bir yandan.

 
Niye korkacaksınız ki?
Sadece meraktandır belki. Bir de Instagram stalk için çok geniş imkanlar sunuyor. Geçenlerde Twitter'da yürüyen bir tweetin sahibin Instagram'ına, oradan sevgilisinin ig hesabına, oradan başka arkadaşlarına hatta ünlülere kadar gitti iş. Özetle
çok takmayın kafanıza.
  • eksi sozlugun tatli insani  (22.05.20 00:01:26) 
Bazen keşfetime düşen anlıklar oluyor onlara bakarken hoop başka bisinin anlığına geçiş yapıyor. Belki öyle denk gelmiştir diyeceğim ama bu dediğim bir kere iki kere olur. Ben ürktüm açıkcası. Madem eski kız arkadaşın bilmiyor direkt sen sor. Hem karantina günün renklenir.


  • ruhen hastayim ben  (22.05.20 00:02:43) 
Belki elemanların senin eski kız arkadaşında gözleri vardır ve kız arkadaşın da senin hakkında çok konuşuyordur. Öyle olunca elemanlar da "kim lan bu levpon" deyip seni bulmuşlardır ancak sen kendini göstermeyince bunlar da seni görmek umuduyla her paylaşımını didik didik ediyordur.


  • j r r tolkien hayrani  (22.05.20 00:40:08) 
belki seni beğenmişlerdir, herkes heteroseksüel değil. belki fotoğraflarını beğeniyolardır, uzaktan takip ediyolardır. bilemezsin.


  • snape i başından beri tanırım  (23.05.20 10:47:15) 
@snape i başından beri tanırım

ilk kişi olduğunda ben de homoseksüel olabileceğini düşünmüş geçmiştim. Fakat bu teoride 2 sorun farkettim sonradan ben;

1) bir kişi değil birden fazla kişi var. eski sevgilimin tanıdığı erkeklerin hepsi eşcinsel değildir herhalde. Başka bir motivasyon olması lazım.

2) benim hesabımda benimle ilgili pek bir şey yok. Beni görebilecekleri bir yer değil. Profilimdeki paylaşımlarda kendim zaten hiç yokum da çok nadir hiyakelerde falan göründüğüm oluyor.@j r r tolkien hayrani'ın teorisi aklıma gelmemişti ama şu an en aklıma yatan mevzu bu oldu.

herhalde kız iyi ya da kötü bayağı bir şey anlatmış bunlara bunlar da kim lan bu lavuk demişlerdir. Kötü bir şey anlatacak durumu yok aslında belki abartıp fazla övmüşse oradan kıl olmuş olabilirler.Korkuyorum bir yandan dememin sebebi de şu.

içlerinden bir tanesi biraz kriminal bir tip. Birebir tanışmadım ama bir iki şey duymuştum. Kız arkadaşının evini basıp, kızı eve kilitleyip dövüp gitmiş falan diye bir hikaye geldi kulağıma.

işte bu herif beni takip etmemesine rağmen her hikayeme bakıyor. beni takip ediyor olsa, yukarıda benim hikayem gözüktüğü otomatikman bakıyordur derdim.


fakat bu herif beni takip etmiyor. bu durumda her gün üşenmeden gidip benim adımı yazıp aratıp profilime giriyor, hikaye paylaşmış mıyım diye bakıyor. hikaye paylaşmışsam da hikayeye bakıyor.


ben bu kadar manyakça bir stalk hikayesi duymamıştım. ne kendi çevremdeki erkeklerden ne başkasından... hiç görmediği tanışmadığı bir erkeğe bu kadar kafayı takıp stalklayan bir erkek olmadı hiç çevremde. herif biraz da kriminal bir tip olunca korktum biraz.
  • levpontryagin  (23.05.20 11:18:26) 
korkacak ne var, ergen kızlar gibi harıl harıl instagram kullanan, kim ne paylaymış ne yapmış takip eden erkek bir sepet dolusu kedi yavrusu kadar tehlikeli olabilir


  • the cat in the hat  (23.05.20 12:31:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.