[]

Yavru sokak kedilerini ne ile besleyelim?

4 tane yavru var. Kaç aylık ya da haftalık bilmiyorum. Fotoğraflardan belki anlayan çıkar. Hala emiyolar ama koşup oynuyorlar da aynı zamanda. Gördüğüm kadarıyla bir sıkıntıları yok. Ama insan canlısı değiller. Beni görünce kapağın altına giriyorlar.

Anneye yaş mama verince yiyor ama kuru mama yemiyor. Dün akşam acıkınca yer diye kuru mama bırakmıştım. Eve çıkınca bir baktım yavrular yiyor sadece. Bitirmişler hatta.

Sürekli kuru mama vermek istemiyorum, alışırlarsa sokakta sıkıntı yaşayabilirler diye düşündüm. Bir de yaşlarına uymayabilir çünkü bendeki yetişkin, kısır kedi maması.

Ne vermeliyim sizce? Aklıma ciğer ve makarna haşlamak geldi. Varsa başka tavsiyeniz, alırım.

Teşekkürler.

13 Mayıs hizliresim.com
19 Mayıs hizliresim.com
Güncel hizliresim.com

 
yetişkin ve kısır kedi maması verseniz de olur, sıkıntı yaşamazlar.
bu kedi mamaları arasındaki temel fark, yavru mamalarında daha fazla protein, kısır olanlarda da daha az kalori olmasıdır.
yani genel içerik olarak hayati bir durum oluşturacak şeyler değil bunlar.

yoğurt ve peynir vermeyin.
yoğurt gaz ve ishal yapar, peynir de nispeten tuzludur onlar için.
bir de havalar sıcak, hemen yiyip bitirmezlerse ikisi de ekşir.
en kötü ihtimalle zehirlenirler, en iyi ihtimalle boşa gider.

kuru mama en sağlıklısı, kolayı ve temizi.
kedi makarna yemez, ciğer de sıcakta biraz ağır gelebilir.
  • blatta hiberna  (21.05.20 10:49:40) 
Biz miniklere yeme kolaylığı olması açısından ciğer haşlarken suyuna şehriye atıyoruz. Hem çok iri olmuyor hem de sayıca fazla olduklarında daha fazla mama çıkmış oluyor. Ama sıcakta çok bekletmemek lazım çabuk bozuluyor.


  • neskafefincanindaturkkahvesi  (21.05.20 14:58:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.