[]

Gül suyu son kullanma tarihi

Medikal kategorisine giriyor mu emin değilim ama en makulu burası gibi geldi. Bizim hanım cilt bakımı için tonik muadili olarak gül suyunun iyi bir seçenek olduğunu söyledi. Ben de bahçedeki mayıs güllerinden gül suyu yapıp kavanozlara koydum. Fakat hangi saklama koşullarında ne kadar ömrü olduğu konusunda bir fikrim yok ve sanırım bir yıl falan yetecek kadar da yapmışım :D Dolayısıyla hepsinin buz dolabına girmesi söz konusu değil. Bir yıl değilse de yakın bir süre boyunca işlevini yerine getirmesi için ne yapmam gerekiyor?
 
Hangi yöntemle yaptınız bilmiyorum ama
www.alphafoodie.com burada (sadece su kullanıp distile etmiş) buzdolabında 3-4 ay diyor.

wellnessmama.com Burada da kaynattıysanız buzdolabında birkaç hafta, oda sıcaklığında bir hafta; distile ettiyseniz koyu renk şişede oda sıcaklığında 6 aya kadar dayanır, buzdolabında çok uzun süre bozulmaz diyor.


Fazlasını eşe dosta dağıtın bence, boşa gitmesin.
  • kobuzchu kiz  (21.05.20 11:01:00 ~ 11:03:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.