[]

Mama Karincalanmasi

Merhaba,

Mama koydugum yerlerde karincalar birikmemesi adina alabilecegim bi önlem var mi acaba?


 
Ya yok :(

Bundan ben de çok şikayetçiyim ama hiçbir çözüm bulamadım. Hayvanların kısa sürede yiyebileceği kadar koyup daha sık besleme yapmak en mantıklısı ama o da net çözüm değil. Karıncalar saniyesinde damlıyor çünkü.

Ama dönemsel bi şey bu karınca sorunu, bi süre takılıp sonra bırakıyorlar. Neden anlamıyorum.
  • buff  (20.05.20 23:40:19) 
sokaktan bahsediyoruz değil mi? doğrudan kaldırıma ya da yol kenarına mı döküyorsunuz? eğer çok farklı mama noktalarınız yoksa da ya da uğraşabilirim diyorsanız büyük bir kaba su koyup, mama koyduğunuz kabı bunun içine koyarak karıncaları bertaraf edebilirsiniz. ilk aklıma gelen şu oldu misal: 5. ltlik şaşalı kesip su doldurup ortasına da dondurma kabıyla mamayı koyabilirsiniz.


  • okuyamıyom ben ya  (21.05.20 00:59:48) 
@okuyamiyombenya,karıncalar bertaraf olmasin ama hic uğramasın istiyorum.Farkli yerlerde besleme bolgelerinden bahsediyorum.Yani onları uzaklaştırıcı bi cozum yolu var midir acaba:s


  • zeyna  (21.05.20 01:04:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.