[]

Italyan kiz arkadaşımla yürütemiyorum

1.5 senedir Italyan kiz arkadasim var. Yaslar 30-31. Ikimiz de yurtdisinda baska bir yerde yasiyoruz, Ingilizce konusuyoruz aramizda.

Kendisini canimdan cok seviyorum. Dünyanın en içten ve güleryüzlü insani dersem abartmış olmam. Ve ayrıca dürüstlüğüne cok güveniyorum. Espri anlayisimiz uyuyor, birlikteyken saatlerce kikirdeyebiliyoruz. Ancak problemlerimiz var.

Tipik Italyan enerjisine sahip. Duygulari cok inişli cikisli olabiliyor. Bense cok sakin bir insanim. Bu anlamda cok farklıyız. Ben birbirimizi dengeledigimizi düşünüyorum ama o “ama sen de cok sakinsin, hic bir seye tepki vermiyorsun” diyerek beni bazen bana, bazen ortak arkadaslarimiza şikayet ediyor, bu da biraz üzüyor beni acikcasi.

Benim ilgi duydugum seylere pek ilgi göstermiyor, fotografcilik, dünya sineması, müzik, genel olarak kültür-sanatla pek fazla arası yok. Benimse hayatımda cok büyük yer kaplıyor bunlar ve bu konularda pek konuşamıyoruz. Hollywood sineması hariç beraber pek film seyredemiyoruz örnegin, ya da oturup bir albümü, hatta bazen bir sarkiyi bile bastan sona beraber dinleyemiyoruz. Kendisi basketbol oynuyor, ben her maçına gidip izleyip yorum yapmayı cok seviyorum, o pek merak etmiyor benim yaptıgım seyleri, pek takip etmiyor.

Ayni isi yaptigimiz icin calistigimiz alandaki konularla ilgili, ya da aile veya arkadaşlarıyla yasadigi problemlerde benim fikrime danismayi seviyor. Ama bunlar disinda tam olarak ic dünyamızı paylasabildigimizi söyleyemem. O şimdiki zamanı yasamayı, sosyalleşmeyi, eglenmeyi, yüksek sesle saga sola laf yetistirmeyi seviyor, bense daha icine kapanık bir insanim. Italyan kültürüne cok daha fazla ilgi duyuyorum, Italyanca öğreniyorum. Onun hayat hikayesini, gittiği okullari, yasadigi yerleri, ya da onun gözünden Italya’nin politikasını, tarihini falan merak ediyorum ve hep soruyorum. O ise Türkiye’yi, Türkce’yi, benim kendi gecmisimi falan pek merak etmiyor.

Cinselliğimizi yüzde yüz haz alarak yasayamiyoruz, birseyler eksik kaliyor gibi hissediyoruz ikimiz de. Tam olarak nerede eksik kaldigini tam cözümleyemiyoruz. Yukarda bahsettigim meselelerle alakalı oldugunu, yani zihinsel ve duygusal olarak birbirimize tam baglanamadigimiz icin böyle oldugunu düşünüyorum, o ise cinselliği diger seylerden bagimsiz olarak degerlendiriyor.

Birbirimizi gercekten cok seviyoruz ama sanirim ikimiz de uzun vadeli bir gelecek göremiyoruz. Bu durum beni cok üzüyor son zamanlarda.

 
  • legalize marijuana  (20.05.20 02:40:20) 
Avrupa gençliği biraz atalarının ekmeğini yiyor, kendilerini geliştirmeye pek kasmıyorlar gibi gözlemliyorum. Bizde bile normieler karantina günlerinde bazı film ve dizileri izleyip izledim diyebilmek için kasıyor ama onlarda bunun yerine dandik reality show kovalayanlar mevcut. Ha, Allah kınadığını yaşatıyor; ben de Survivor izliyorum bu ara djdjdj.

Cinselliği tamamen bir tarafa koyuyorum. Orası siz nasıl hissediyorsanız öyledir.

Yalnız şöyle bir şey var, ortak zevkler gerçekten şart mı? Kanka mı istiyorsunuz yoksa size değer veren bir hayat arkadaşı mı? Bu sorunun cevabı çok önemli sanıyorum. Ben mesela şöyle bakıyorum: İkimiz de çok benzer şeylerden hoşlansaydık ortak ilgi alanları zamanla birbirimizi daha fazla yargılamamıza sebep olabilirdi. Ben her yıl fikirlerimde eksen kayması yaşıyorum. Bugün sevdiğimi sandığım şeyi yarın hiç sevmezsem ve aynı anda ondan da soğursam diye korkardkm mesela ilgi alanlarımlz aynı olsaydı. Politika ile çok ilgiliydim, artık tiksiniyorum. Eskiden oturup dünya siyaseti konuşamadığımıza üzülürdüm ama şimdi aksine iyi ki hiç sevmiyor diyorum.

Ben de mesela beraber sanat filmi izleyemeyeceğimizi düşünüyorum biraz. Ama belki yanılıyorumdur. Lotr, GoT (asoiaf) evrenlerine ben bayılıyorum, ama onun hiç ilgisini çekmiyor. Hele müzik tarzlarımız hiç uyuşmuyor ama o benim ne sevdiğimi bilir ben onun me sevdiğini. Arada ikimizin de sevdiği bir şey bulunca seviniriz. Herkesin sevebileceği tarzda filmleri izlemeye odaklanabilirsiniz beraberken.

Kültüre ilgi kısmı. Bizimkinin de başlarda yoktu. Aradan yıllar geçince o Türkçe öğrenmeye başladı, ben de onun dilini. Geçen hafta pide yapmış. Bugün de bulgur pilavı denemiş. Hafta sonu bir gün menemen yapıyorlar kahvaltıda. Yani kültüre direkt ilgisi yoksa hiç olmayacağı anlamına gelmiyor. Bir kere gelip Türk yemekleri yesin bakalım. Hastası olma ihtimali bile var. Sonuçta tartışmasız dünyanın en iyi mutfağına sahibiz. :D
  • le jeune turc  (20.05.20 04:52:27) 
Hepsi hallolur basit meseleler bunlar. Esas unsuru yazmamışsın. Ikiniz birbiriniz için fedakarlık yapar mısınız? Evetse devam edin ve çocuk yapın.


  • luluki  (20.05.20 05:14:39) 
Buradan ilişkiniz hakkında ne kadar sağlıklı şeyler söyleyebiliriz ki? Hem yanlış olur..

Şu var ki uzak mesafe ilişkisi pişmanlıktır diyorum. Size de şimdiden geçmiş olsun.
  • panda yuva yapmis sogut dalina  (20.05.20 06:17:53) 
Keşke kız arkadaşının kafana neden yatmadığını sayfalarca açıklayıp bizi ikna etmeye çalışmak yerine GERÇEK SEBEP ile yüzleşsen.

Muhtemelen ya başka bir kızdan hoşlanıyorsun ya da kızı baştan beri çok beğenmedin ve artık ayrılmak istiyorsun. O halde sebep bulmaya çalışma, önce kendine doğru söyle: "Ben başka bir kızdan hoşlanıyorum, bu sebeple italyan kız arkadaşımdan ayrılmak istiyorum" diye. Ondan sonra da bu kararını italyan kız arkadaşınla paylaş.

Yok film seyredemiyoruz, Yok türk kültürünü merak etmiyor. Böyle bahanelerle ne kendinizi ne de milleti kandırın.
  • semitika  (20.05.20 09:01:27 ~ 09:24:23) 
Saydığın şeyler cinselligi bile etkileyecek büyük faktörler değil. Canımdan çok seviyorum deyip dünya sineması izlemiyor :((((((( diyerek bunu mesele yapmak çok tezat şeyler. Ha ama dinlemede bile seninle beğendiğin bir grubun konserine gelmeli ya da ilgisini çekmeyen bir filmi seninle izleyebilmeli. Bunları kesinkes reddediyor, asla yapmıyorsa bu problemdir. Ama onun dışında bu tip uyumsuzluklar her ilişkide olur.

Kadın belgesel çekmiyor yani türk kültürünü didikleyip napacak? Seninle yaşayarak görüyor zaten.

Ayrıca tartışma esnasında susan, tepki vermeyen insan en nefret ettiğim insandır. İtalyan değilim ama ben de duygularımı fevri yaşarım. Kadini memleketinden ötürü sürekli otekilestirmeye çalışıyorsun gibi kafanda. Olmuyorsa olmuyodur senin için, bahane üretme.
  • elorelia  (20.05.20 09:45:23) 
Bence bunlar büyük sorun değil.

Sevdiğiniz kişinin yaptığınız işlerle ilgilenmesi o kadar da gerekli bir şey değil. Sizi sevmesi ve desteklemesi yeterli. İkinizin de aynı zevklere sahip olması, bence daha sıkıcı olurdu.

Erkeğini eleştirme olayı da akdeniz kadının da varsayılan olarak geliyor. Gülüp, geçin :)

Siz gereğinden fazla olayları kafaya takmışsınız. Allah başka dert vermesin.


.
  • kartallar yuksek ucar  (20.05.20 10:23:20) 
Yaşın bence "uzun vadeli değil ama yine de takılmaya devam edeim" diyebilecek kadar genç değil. O, tamamen kopup da terkedince senin gönlün takılıp kalacak. bence şimdi bye dersen kararı sen vermiş olacaksın ve o kadar da kalmayacak aklında.


  • twelfth  (20.05.20 10:30:54) 
allah herkese boyle iliski dertleri versin.


  • soru  (21.05.20 00:07:12) 
bence biraz mukemmelliyetcisiniz. herseyin mukemmel bir sekilde uyumlu olmasini bekliyorsunuz.


  • wagner love  (21.05.20 06:45:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.