[]

Şok diyetle mi zayıflamış oldum?

Merhaba.

Daha önceden de bir çok kez kilo alıp vermiştim ama en bu sefer 5 ayda 140 kilodan 90 kiloya düştüm. Hem intermittent fasting hem de hafif kardiyo yaparak. Fakat bugün öğrendim ki ben bazal metabolizmamın altında kalori alarak yapmışım bunu.

Şimdi ben bu kiloları bir daha mı alacağım? Bunun önüne nasıl geçerim?

 
Daha iyi bilen çıkacaktır. Yağ yerine kas kaybetmiş olabilirsin. Ama 50 kiloluk kas da kaybetmemişsindir. Kiloları tekrar alacaksın anlamına da gelmez. Vücudunun sağlıklı çalışması için kas yapman gerekiyor gibi görünüyor. Kas yapmak da sadece ağırlık indirip kaldırmak değil, kas inşaa etmek ile ilgili bilgi toplarsan daha kolay yapılabilecek bir şey.


  • baal  (19.05.20 07:42:50) 
Kilo vermek için doğrusunu yapmışsın işte :) “kalori açığı” denilen şey, normalde alman gereken kalori miktarının altında almandır. Ha tabi bunun da bir minimum seviyesi.

Eski düzenine geri dönersen alırsın. Eski düzenini kontrollü bir şekilde uygularsan, almazsan. Düzenden kastım eski alışkanlıkların (gıda, hareketsizlik vs)
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (19.05.20 08:26:31) 
Cevap basit, ya eskisi gibi yemeyeceksin disiplinli devam edeceksin. yok yemegi arttiracam diyorsan o zaman spor ile dengelemen lazim, yoksa yine alirsin. 140 kiloya cikabilmis isen zaten genetik olarak obezlik yatkinligin var.

Benim eski patron da 150lerden 70lere dusmus bir adamdi. Ozellikle dikkat ediyorumdum kesinlikle abur cubur yemiyordu. Pizza falan soylerdik ofise eleman bakip yutkunurdu resmen. Yesillik disinda pek birsey yedigini gormedim.

Zor is bu arada yaptigin, helal olsun.
  • cooperr  (19.05.20 10:21:19) 
140 kiloda birinin, kilo vermek icin yapacagi hersey mübahtir. Zaten agir yasamlar programinda nowzaranin verdigi diyetlere bakarsaniz, 1000 kalorilik diyetler veriyor.

90 Kiloya düstükten sonraki kisim önemli yalniz. Bundan sonra spor ve dogru diyetle devam edilmeli, yoksa kas yapisina büyük hasar verilir.

Geri alma konusuna gelirsekte, saglikli beslenerek istesende eski haline dönemezsin. Ben kimsenin fazla et, fazla sebze yedigi icin sismanladigini görmedim :)
  • VIPCH  (19.05.20 10:44:53) 
Mantıken bundan sonraki süreçte Alman gereken kalori kadar alırsan kilo almazsın?


  • damba  (19.05.20 16:11:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.