[]

belli bir yastan sonra arkadas edinmek neden zorlasiyor

sb.
 
sağlam arkadaşlıklar için sağlam birlikte vakit geçirmek gerekiyor. bu da en kolay lise üniversite yıllarında oluyor. sonrasında iş/kurs falan olur en fazla, onlar da sağlam olmuyor. bi de askerlik var tabi erkekseniz.

kısacası ortam olmuyor bunun için. insan daha seçici oluyor, biriyle anlaşmak zorlaşıyor.
  • jelly bear  (17.05.20 18:27:49 ~ 18:28:06) 
İş stresi ekonomi gibi takintilar fazla olduğu için haliyle yaşta ilerleyince kimseyi cekememe durumu oluşabiliyor.


  • tolgame  (17.05.20 19:23:29) 
önyargının miktarı ve kuvveti yaşla doğru orantılı, gençken daha az. tek sebep olarak söylemiyorum, biri bu olabilir.


  • Etanglement  (17.05.20 19:38:52) 
Boş vakit azalıyor, farklı kaygılar ön plana çıkıyor.


  • alfred  (17.05.20 19:42:52) 
sosyalleşmeye ne vaktin ne enerjin oluyor. ayrıca farklı kaygılar içerisinde oluyor herkes.


  • tabirimekruh  (17.05.20 21:25:36) 
fazlasıyla kazık yemiş ve insanlara güvenini yitirmiş oluyorsun


  • the cat in the hat  (17.05.20 21:41:07) 
Çünkü bence arkadaşlıklae mecburiyetten ediliniyor biraz. Yani lisede günde 8 saatini geçirdiğin kişiyle ister istemez arkadaş oluyorsun. İçlerinden sağlam karakterli olanlarla da ömür boyu devam ediyorsun işte. Bi’ yaştan sonra insanlar daha gardını kaldırıyor, çevreleri ve kişilikleri oturmuş oluyor. O yüzden çevrelerine yeni birini dahil etmek istemiyorlar pek.


  • selimcigimisik  (17.05.20 23:50:55) 
tanışmak değil ama arkadaş edinmek zorlaşıyor, nedeni de basit; birini tanıyacaksın, onun hayatını bileceksin, o senin hayatını bilecek vs. onun yerine ski arkadaşlarla takılıyorsun işte.

şimdi düşün ki mahalleden yada okuldan arkadaşın, hangi tip insanlarla anlaşabildiğini neyi sevdiğini nasıl sevdiğini nasıl konuştuğunu ve başına X geldiğinde sana nasıl davranması gerektiğini biliyor, şimdi bütün bunları bir başkasının öğrenmesini tecrübe etmesini bekliyorsun. zor olan o.
  • selam  (18.05.20 22:54:38) 
Süzgeçlerimiz tıkanıyor. Vakit olsa bile karşıdaki insanda kendi kriterlerimizi arıyoruz ki kaliteli vakit geçirebilelim. E haliyle biz kendimizden ödün vermiyorsak karşı taraf da ödün vermiyor. Dolayısıyla arkadaşlık evresine de geçilemiyor.


  • desdenova34  (19.05.20 19:24:13) 
yaş arttıkça bilgi birikim, hayat ve 'insan' tecrübesi giderek artıyor. her şeyde olduğu gibi arkadaşlık seçimlerinde de seçici olmaya başlıyoruz. iş güç ve hayat telaşı da tuzu biberi oluyor bu işin. 30'lu ve 40'lı yaşlar özellikle bu durumun yaşanmaya başladığı yıllar. yenilen kazıklar, ilgili alanlarının uymaması, tutarsız saçma sapan insanlar giderek bünyeyi yormaya başlıyor ve insan dönüp kendine bakmaya başlıyor. "ben böyle iyiyim ya" diyerek devam ediyor. Bir yaştan sonra zaten bir entelektüel birikim oturmaya başlıyor, cahillik gidiyor. hobiler, hoşlanılan ya da kızılan şeyler daha da spesifik hale gelmeye ve her konuda insanın bir fikri oluşmaya başlıyor. neleri isteyip neleri istemediğini çok daha iyi biliyor insan bizim yaşlarda. böyle bir kafa yapısına sahip bir insanı etkileyecek ve bir arkadaşlık müessesesinin oluşmasını sağlayacak kişi sayısı da azınlığa düşüyor haliyle.


  • recursive rabbit  (20.05.20 11:59:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.