[]

Dünya, mevcut haliyle, kuzeyden güneye dönse ne olurdu?

Soru başlıkta.

Kuzeyden-güneye ya da güneyden kuzeye fark etmez. Ya da fark eder mi? Bu yönlerde dönse ne olurdu? Şu anki mevcut haliyle, yani yan yatırıp döndürmüyoruz.


 
Güneşin çekimini, merkezkaçı falan boşveriyoruz di mi? Güneşe bakan yüzey neredeyse sabit kalır. (Neredeyse diyorum çünkü eksen eğriliği var.) Ufacık bir şerit boyunca gece-gündüz oluşur, gerisi hep aydınlık ya da hep karanlık olur, bu da bildiğimiz kutuptan ekvatora değişen iklimi bozar. Aydınlık ve karanlık yarıküreler arasında sürekli sıcaklık farkı olur, rüzgar hareketini de etkiler mutlaka, tuhaf fırtınalar oluşabilir. Güneşi sürekli dik açıyla alan bir bölge oluşur, hayvan gibi cilt kanseri olacağımız için orada yaşayamayız. Çok saçma olur.


  • kobuzchu kiz  (16.05.20 16:52:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.