[]

Bunu çevirebilir misiniz?

Yalnız Google translate olmasın lütfen

Lastly, we had previously mentioned that Elon had bought a Turkish stock with the ticker GARAN. Our Turkish finance friends are telling us that after GARAN earnings came lower than expected and as a result GARAN also tanked.


 
Fuzuli bağlaçları attığım serbest çeviri:

Elon'ın, borsa işlem kodu GARAN olan Türk menşeli bir şirketin hisse senetlerinden aldığından bahsetmiştik daha önce. Türk yatırımcı arkadaşlarımız bize GARAN'ın gelirlerinin beklenenden düşük çıktığı için dibe vurduğunu söylüyor.

Bu arada gelir yerine getiri daha doğru olabilir ama, "earnings" kelimesinin "yatırım sonucu elde edilen gelir" anlamı da varmış çünkü. O zaman:

Elon'ın, borsa işlem kodu GARAN olan Türk menşeli bir şirketin hisse senetlerinden aldığından bahsetmiştik daha önce. Türk yatırımcı arkadaşlarımız bize GARAN'ın beklenenden daha az kazandırdığını ve bu yüzden GARAN'ın dibe vurduğunu söylüyor.

Metnin genel bağlamına göre daha farklı da çıkabilir, onu da ekleyeyim.
  • gayda  (14.05.20 20:48:17 ~ 20:55:40) 
Teşekkürler. Hər iki çeviri de olabilir. Ama iki farklı anlam çıkar bu sonuçtan


  • gameofannen  (14.05.20 21:54:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.