corona'yi atlatmak

bu hastaligi fark etmeden atlatip gecirdiysek herhangi bir testle anlasilabiliyor mu? yoksa sonsuza dek bir gizem olarak mi kaliyor :)? eger anlasiliyorsa kalici bir iz birakiyor demektir, bu bir sekilde bagisiklik kazanilabilecegi anlamina da gelmez mi? tekrarlayanlarda nasil oluyor bu durumda?

Bazı özel hastanelerde yüksek ücretlerle antikor testi yapılıyor ama bunların da sonuçları, covid testleri gibi %50 ye yaklaşan oranlarda hatalı sonuçlar veriyor. Hatalı negatif ya da hatalı pozitif şeklinde yani. Laboratuvar çalışanı bir arkadaşımın söylediğine göre zaten bu tür testler her zaman böyle imiş. Hiç bir zaman sadece test ile emin olunamazmış virüslerden. ancak semptomları ve tetkikleri destekler nitelikte tanıya yardımcı olurmuş. Bu gözle bakılınca zaten tüm covid tanıları hatta tedavileri şüpheli hale geliyor. Manipülasyona son derece açık bir alan özetle.

  • alex  (14.05.20 01:47:56)