[]

Vizyondaki Filmleri İzleyecek Yasal Ortamlar

Sinemaya pek gitmem ama arada bir de olsa beklediğim filmler olabiliyor. Bu sene böyle bir film gösterime girecek ve izlemek istiyorum ama salgın sebebiyle salonlara gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Korsan sitelerden izlemek istemiyorum çünkü korsan sitelerde gösterime girdiği gün yayınlanmaz, yayınlansa bile beklediğim kalitede bir görüntü olmayacaktır.

Kısaca, vizyona yeni giren filmleri "yasal" olarak izleyebileceğim yerli veya yabancı ortamlar nelerdir?


 
Yabancı filmlerde torrente vizyona girdiği gün yayınlanabiliyor. tabi hemen ilk gün değil. onun dışında netflix vs gelmesini beklemeniz lazım. halen vizyondaki filmi online sitelere vereceklerini sanmıyorum.


  • fezagezgini  (14.05.20 00:22:40 ~ 00:23:21) 
Yani cikan yasaya gore filmin dijital platformlara gelmesi icin minimum 6 ay beklemesi gerekiyor. Onun disinda netflix vs'den ziyade apple movie-google movie servislerine daha hizli dusuyor vizyon filmleri. Oralardan satin alip/kiralanabilir. (Yerli filmse eger isiniz biraz daha zor, hele yerli sanat filmiyse is Allaha kaliyor.)


  • brkylmz  (14.05.20 00:46:52) 
google play, apple tv ve disney+. ha bir de amazon video.

yasal olarak bunlardan film kiralamak ya da satın almak mümkün. amazon ile apple baya baya iyi bu işte.

ama arkadaşlar yazmış gösterime girdiği gün izlemek diye bir olay yok.
  • ozdek  (14.05.20 00:48:39) 
şu anda vizyon diye bir şey kalmadı zaten sinemalar çoğu yerde kapalı. bazı filmler dijital olarak internette yapıyor vizyonunu, çoğu film sinemaları bekliyor. ülkemizde beinconnect boxoffice'te ve blutv'de örnekleri var dijital ortamda vizyonunu yapan filmlerin kiralayarak izleyebilirsiniz buralardan. istanbul film festivali de 15 filmle online yapılacakmış bu yıl oraya da bakabilirsiniz filmonline.iksv.org uçan süpürge festivali'nin de devam ediyor olması lazım şu an hem de ücretsiz.


  • semaforo de medianoche  (14.05.20 18:50:57) 
mubi.


  • atacaksinfinke  (15.05.20 13:25:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.