Gitar / Elektro Gitar Öğrenmek

37 yaşındayım, daha önce hiç enstrüman çalmadım. Müzik kulağım ve ritim algım iyidir. Epeyce vaktim ve müsait bir evim var.

Elektro gitar öğrenmek istiyorum ama öncesinde akustik ya da elektro akustik bir gitarla öğrenmeye başlasam daha iyi mi olur? Özel ders alma imkanım yok, YouTube ve/veya farklı online kaynaklar ile öğrenmek mümkün olur diye tahmin ediyorum, yanılıyor muyum?

Her türlü tavsiyeye açığım.

bence akustik çalmak isteseniz bile önce elektro gitarla başlamalısınız.

www.justinguitar.com tavsiye ederim.
  • blackmamba  (13.05.20 22:23:11)
Hangisini çalmak istiyorsanız onunla başlayın. Şu "önce şunla başla" diyenlere ayar oluyorum. İspanyolca öğrenmek isteyenlere de önce Fransızca öğrenmelerini söylemek gibi.

YouTube yararlı olur, ek olarak Yousician'ı öneririm. Aylık 30-50 lira civarı.
  • ryhmer  (13.05.20 23:07:00)
Bu cevaplar ve okuduğum kaynaklar ışığında elektro gitar ile başlamaya karar verdim.

2. el gitar & amfi alacağım, başlangıç için ne alırsam alayım işimi görür sanırım?

Sıfırdan elektro gitar öğrenecek biri için yukarıda yazılanlar hariç kaynaklar çok makbule gecer.

Hele de 30 yaşından sonra gitara başlamış olan yazar varsa ve deneyimlerini paylaşırsa tadından yenmeZ.
  • faati  (14.05.20 00:04:38)
kesinlikle ne çalmak istiyorsanız onunla başlayın. youtube, udemy gibi ortamlarda bir sürü ders var. bir de ben rocksmith oynayarak parmaklarımı hızlandırmıştım :) guitar heronun gerçek elektro gitarlısı.

  • sanguine mcqaer  (14.05.20 00:05:07)
www.youtube.com

başka bir şeye ihtiyacın yok. buralardan kendi yolunu bulursun zaten.
  • black mamba  (14.05.20 01:37:24)