Kardes payi- Isler gucler mizahi

Youtube'da kisa videolarini izleyim dedim. Adamlar adina utandim resmen. O kadar zorlama espriler, karaktere uyusmayan sozler, konu monu yok, sacma sapan alakasiz espri denemeleri, asiri oyunculuklar falan. Espri yapacak diye tahtaya cikmis ilkoul cocugu gibi hareketler reaksiyonlar. Ciddi ciddi izleyen var miymis bunlari?

tamam hacı sen çok farklısın

  • carpenic  (13.05.20 21:37:51)
Evet, ciddi ciddi izliyordum. Ben herkes seviyor sanıyordum lan, demek sevmeyen de varmış :DD

  • eazy  (13.05.20 21:46:44 ~ 21:46:56)
Eğer yeni izlemeye başladıysan ve alt metinlerini anlayacak kapasiten yoksa böyle düşünmen normal. Söylediğinin aksine çok ince ve altı dolu mizahı vardır.

  • lafacukur  (13.05.20 22:04:03)
Espriler, karakterler dogal degil. Dizide herkes Cem Yilmaz olmus anasini satayim. Karakterlerin hepsi cok asiri hazir cevap. Aha replik sirasi bana geldi, komik olayim espri yapayim zorunlulugu icerisindeler. Asiri uzun replikler var bazen asiri sacmaliyorlar. Bir insan o kadar uzun konusup arka arkaya 7-8 espri, gonderme yapamaz. O yuzden dogal degil, respliklerin ustune uzun uzun dusunulup yazildigi cok bariz. Itici geliyor o yuzden, dogal degil yani. Bir de hic beklenmedik karakterdeki adam entelektuel seviyede espri yapiyor, Picassoya, Gaussa gonderme yapabiliyor falan asiri zorlama, kusturan cinsten. Olmedilerse sizde vurun:)

  • speedy  (13.05.20 22:16:21 ~ 22:25:26)
diziyi ölesiye eleştiren iki suserden birisi diziyi izlememiş, sadece ufak kesitler izledim diyor, diğeri doğal değil diyor.

ufak kesitler izleyerek bir film/dizi hakkında eleştiri yapmayı ben oldukça cesur buluyorum. konu olup olmadığını 5-15 dakikalık video'dan nasıl anlıyorsunuz? sanırım ben o kadar zeki olmadığım için bu durumu henüz çözemedim...

doğal olmadığı eleştirisine gelecek olursak, doğal gelmemesi çok normal. burada absürd mizah yapılıyor. herkes her şeyi sevmek zorunda değil, dünyanın en iyi işi olsa da bu böyle, sevmeyebilirsiniz. ancak o entellektüel espriler arızi değil. dizinin her yerinde bir sürü gönderme var, ilgilisine göre bu göndermelerin hepsini yakalamak mümkün olmayabilir. bana kalırsa dizinin en güzel yönlerinden biri bu göndermeler mesela, bir başkasının hoşuna gitmeyebilir. bunu sinematografik bir eleştiri yapıyor gibi, hikaye kopukmuş gibi anlatmak bu dizi için anlamlı değil...
  • her giriste sifresini unutan adam  (13.05.20 22:33:03)
herkes aynı tip şeye mi gülsün?
recep ivedik de, kardeş payı da, fleabag de, 7 numara da hepsi başka kitlelere hitap ediyor.
soru ne tam anlamadım, reytinglere bakıp görebilirsiniz zaten kim ne kadar seyrediyormuş diye.
  • jimjim  (13.05.20 22:44:15)
Kardeş payı gelmiş geçmiş en komik Türk dizisidir bana göre. Baştan sona hiç durmadan espri yapılan bir dizi. Karakterler de çok iyi. İşler Güçler'i izlemedim. Sadece depoya kızın geldiği sahneyi biliyorum. O da çok komik bir sahne gerçekten.

  • mehmettekin  (13.05.20 22:52:35)
kardeş payını izlemedim ama işler güçler mizahı bayağı iyiydi ya.

  • we are floating in space  (13.05.20 22:59:24)
Yok boolum o kadar da değil. Gelmiş geçmiş en iyi dizi fazla iyimser bir tutum. Bazı diziler vardır senaryo gereği komiktir. Bunlar sırf espri için senaryo yazmış. TV için uygun tabi böyle işler bişi diyemezsin de olaya uluslararası düzeyde bakarsanız çöp

  • olaylar olaylar  (13.05.20 23:00:46)
Valla ben bu adamlari belki severim diye cok sans verdim ama bana gore degil. Daha cok nefretim dogdu izlemeye calistikca: Repligi gelen makineli tufek gibi takir takir esprisini okuyor, lafi yiyen altta kalir mi? O da aninda takir takir makineli tufek gibi espriyi yapiyor. Bir yerde gulmemiz lazim nerde bilmiyorum? Bir karakter 10 saniyede 10 farkli ruh haline giriyor, espri oraya uymus, uymamis, karaktere uymus uymamis, konuya uymus uymamis onemli degil, absurt mizah deyip geceriz kafasindalar, dakika espri sayisi uzerinden anlasmislar anlasilan.

  • freedonia  (14.05.20 00:25:27)
mizah göreceli bir şey evet ama bu işler o kadar da kötü değiller yine de. senin sevdiğin çok iyi bulduğun mizah örneği nedir mesela?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (14.05.20 00:42:49)
Valla bende sevmiyorum nedense. Zaten o ikilinin yaptığı her iş bana çok yapay ve saçma geliyor. Absürd mizah diye kaktırıyorlar saçma sapan birşeyi. Absürd mizah görmesek inanıcaz

  • bigcaptain  (14.05.20 00:56:43)
Geri aldim yazdiklarimi. Epey agir olmus. Adamlar farkli bir sey yapiyorlar ve asiri komik espriler, saglam tespitleri de varmis. Oturup izlemem sifirdan da youtube'da kisa kisa iyi gider yemek yerken, pineklerken falan. Cevaplar icin tesekkurler

  • neverletyougodown  (16.05.20 15:44:35 ~ 15:45:58)
absürt diye bişi var ya hani, işte konu olay o, herkesin anlaması gerekmiyor misalen feride'ye amran comran söyle bana demesi senin için bir şey ifade etmeyebilir ama bana cartel'i ve cartel'in çıktığı yılı o zamanki anılarımı getiriyor gözüme, gülümsetiyor.

Öte yandan absürt zaten saçma demek, saçma olan bir şeye gülüyoruz, oradaki abartıya o abartının saçmalığına gülüyoruz, sen hiç e=m2c ye gülen biri gördün mü?
  • selam  (16.05.20 15:52:11)