[]

black mirror'ın bazı bölümlerini izledim, diğerleri de böyle mi?

bana "black mirror sıra sıra gitmiyor, her bölümü farklı film gibi düşün" dedikleri için ben kişisel tavsiye üzerine tek tek bazı farklı black mirror bölümlerini izledim. nosedive, the entire history of you, men against fire, shut up and dance izlediğim bölümler. hepsini çok beğendim ama özellikle men against fire ve nosedive ayrıca hoşuma gitti. fütüristik, distopik, efendime söyliyim politik yanı da olan bölümler diyebilirim bunlar için. diğerleri de böyle mi? izleyenleri, sevenleri genel bir değerlendirme yapacak olursa ne söyler? "ohoo bunlar ne ki, daha iyileri var" mı dersiniz, "genel olarak bu standartta seyrediyor, bunları sevdiysen hepsini izle" mi dersiniz, yoksa "en iyilerini izlemişsin, gerisini izleyeceksen de beklentini yüksek tutma" mı dersiniz mesela?

"ulan bölüm adından nerden hatırlayak serseri" diyenler için bölümleri kısa kısa özetleyecek olursam,

***SPOILER***

nosedive: uygulama üzerinden herkesin birbirini puanladığı bölüm. hanımefendi 4.2 olmaya mı ne çalışıyodu, sonra her şey tepetaklak olunca hapse düşüyodu. bölüm sonunda diğer hücredeki elemanla karşılıklı küfürleşiyolardı.

shut up and dance: genç bir oğlanı kameradan izleyip "dediklerimizi yapmazsan görüntüleri yayarız" diye tehdit ediyolardı. sadece onu değil tabii, böyle ağ kurmuşlardı resmen. game of thrones'taki bronn da oynuyodu bu bölümde.

men against fire: beyinlerine "mass" yazılımı yüklenen askerler bir grup insanı öcü olarak görüyordu, haliyle insan olmadıklarına inandıkları için çok daha rahat öldürüyordu. zenci dayıtın mass'ı bozulup da öcüler normal insan olarak görünmeye başlayınca ortalık karışıyordu.

the entire history of you: video kayıt cihazı gibi bi şey yüklüydü herkeste. adam eşiyle kavga ediyordu bu yüzden, eşinin kendisini aldattığını fark ediyodu vs.

***SPOILER***

 
hepsini izle ayırt etme. hepsi ayrı bir güzel. çok daha güzel bölümler var izlemediğin.


  • jelly bear  (13.05.20 21:18:56) 
ilk 4 sezonda hangisini izlersen hemen hemen ayni derece begenirsin. netflix'e gectikten sonra biraz daha populist oldu, o muthis ingiliz kara mizah hissini kaybetti diye dusunuyorum. san junipero ve hang the dj bolumlerini de cok severek izlemistim ben bu arada.


  • in vino veritas  (13.05.20 21:19:22) 
son sezon hariç hepsi güzel. son sezon yerlerde.


  • himmet dayi  (13.05.20 21:20:14) 
İlk dört sezon güzeldir. Rastgele herhangi bir bölümü açıp izleyebilirsin. Son sezon ise tam fiyasko. Akasya Durağı izle daha iyi.


  • e  (13.05.20 21:32:13) 
uss callister, white christmas, black museum, san junipero çok sevdiklerimden.


  • the cat in the hat  (13.05.20 21:35:08) 
hated in the nation
metalhead (singapur parklarında sosyal mesafe uyarısı yapmaya başladı metalhead'ler, gözümüz aydın)
son sezonu sevmedim.
  • zihua  (13.05.20 22:06:47) 
miley cyrus bölümü hariç hepsi iyiydi bence. özellikle metalhead ve domuzlu - başbakan :)


  • scudman1  (13.05.20 22:28:53) 
black museum ve san junipero demeye geldim ben de.


  • purrp  (14.05.20 00:14:09) 
white christmas, black museum, san junipero benim de favorilerim !


  • bugisme  (14.05.20 00:20:51) 
hayret kimse playtest dememiş. benim en sevdiğim bölümlerden biri playtest.


  • himmet dayi  (14.05.20 10:31:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.