[]

Vajinusmus için Psikolog

Referans verebileceğiniz birileri olursa daha iyi olur
bir de süreç nasıl işliyor, ne kadar zamana yayılıyor vs.
kadınlarsoruyor tarzı forumlara bakmak istemedim, duyurudaki aklı başında insanlardan daha iyi öneriler çıkar bence.

İstanbul için soruyorum

 
İlla psikolog mu arıyorsunuz? Yoksa psikiyatrist de olur mu?

Psikiyatrsitler de müdahale ediyor. Önce altıda yatan sebebi bulmak gerekiyor. Sonra bununla alakalı konuşulabilir, düşünceler deşilebilir. Terapi türüne göre değişir bu yaklaşım.

Ama ana temelinde ödev de veriliyor, fiziksel ödevler, onun üzerinden tedavi devam ediyor.

Bunlar benim psikopataloji dersinde hocamdan duyduklarım. Kolay bir tedavisi var demişti. BDT uygulayan, bilgili bir insan. Öğrencilerine yaklaşımı da iyi, benim hocam olmasa ona giderdim Danışan olarak sanırım ama terapist olarak nasıldır bilemiyorum tam :)

Kadın veya erkek terapist fark eder mi?

Önder Kavakçı adı. İsterseniz hakkında yorumları okuyun. Tecrübeli bir doktor, o yüzden yaşı ileri birilerine gitseniz sanki daha iyi olur. Bu söylediğim kişi psikiyatrist bu arada, psikolog değil.

Psikologla durum daha uzun sürer diye düşünüyorum. Bu arada araştırdığınız kişilerin “CİSED” belgesi olursa iyi olur. Cinsel Terapi eğitimi almış olması.
  • damba  (13.05.20 12:08:48) 
kadın erkek fark etmez.
aslında terapiyle hem psikologlar özdeşleştiriliyor diye psikolog olarak açtım başlığı, yoksa psikiatrist de olur elbette.
benim açımdan önemli olan vajinusmus tedavisinde ve cinsel terapi de deneyimli biri olması.
  • nrplsik  (13.05.20 12:44:21) 
soruya tam cevap değil ama mhrs'den ataşehirdeki merkeze randevu alıp kendi semtinize göre uzman bir psikologa yönlendirilebilirsiniz. ama ne kadar zamanda randevu gelir vs bilmeme tabi.


  • jimjim  (13.05.20 12:59:07) 
CİSED derneğine kayıtlı psikologlara ve psikiyatristlere bakın derim. Sonra onları tek tek internetten bakın, haklarında iyi yorumlar var mı vs


  • damba  (13.05.20 16:34:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.