Erkek kedi kısırlaştırma

Araştırmalarım sonucu 6 aydan itibaren kısırlaştırmak gerektiği sonucuna vardım. Sorun şu ki oğlum gibi sevdiğim yavrucağıma acıma çektirme düşüncesi. Kimisi çok acı cekiyorlar yaptırma diyor, yaptırmasan olmaz her yeri işaretleyecek. E bunun mali yönü de var uygun maliyeti olan iyi bir veteriner bulmak İstanbul’da mümkün mü?

Çok acı çekiyor diyen akıl yoksunu kim merak ettim. Neden acı çekiyormus, uyusturmadan yapıldığını filan mı sanıyor acaba. Gerekli bir ameliyat bu. Kendin için gerekse ama acı çekeceksin filan mı diyecek?

Ayrıca kedi kızışıp ciftlesmeyince acı çekiyor asıl. Onlar için rahatsızlık verici bir süreç. Kaldı ki erkek kediyi ciftlestirdikten hemen sonra bile tekrar kızışabilir demişti veteriner hekiminiz.

Mali yönünü ise önceden düşünülmesi gereken bir şey.
  • elorelia  (11.05.20 23:59:48)
oğlun gibi sevdiğin bir canlı için uygun maliyetli bir yere değil, işinde çok iyi bir yer bulmaya çalış derim.

  • cedric tweedledee  (12.05.20 00:00:18)
erkek kedi daha ucuza yapılır. oda fiyatı istanbul'da şu an 570 tl olması lazım. yalnız operasyon öncesi tahlil diye bir şey var o da 350 tl, bunu da yaptırsanız iyi olur ama şart değil. ikisi toplam pazarlık ile 750 tl olabilir.

  • surprise  (12.05.20 00:19:31 ~ 00:22:17)
ben oğlum gibi sevdiğim canlıyı kısırlaştırmam.eve alıp bakıyorsam istediği yere attırsın gider silerim.kızgınlık zamanında da müsait bir aday bulur ,karşılıklı bir çay içmelerine aracılık ederim.

İlla bir operasyon gerekiyorsada araştırır en iyi kimse ona götürürüm.
  • duptıs  (12.05.20 00:27:58)
Çoğu insan kedi, köpek, insan farketmiyor canı gibi sevdiği canlılar için en iyisini sunamasalar da iyisini istiyor tabi ki doğal güdü olarak. Elinde ne varsa imkanı ne kadarsa belki zorlayarak iyi bir tedavi amacı güderek fikir alışverişinde bulunabilir. Tabi ki 3 kuruşa 5 köfte kafasında olmadığım gibi bilinçli bir insan gibi yetiştirmeye çalışıyorum. Teşekkürler

  • Semi  (12.05.20 00:54:12)
Erkek kedimi uzun süre kısırlaştıramadık maddi sorunlar yüzünden. Hayvan içgüdüsü olan işaretleme işini yaptıktan sonra utanıp üstünü örtmeye çalışıyordu kuma işemiş gibi. Ben de sürekli çiş kokuyor muyum acaba eşyama işedi mi diye gün içinde kendimi koklamaktan paranoyak olmuştum. Sadece sizin için değil onun için de zor. Kim acı çekiyor dediyse sağlam sallamış, bizimki akşamına ayağa kalktı. Yaptırın kurtulun. Yalnız İstanbul tuzluymuş anlaşılan, en pahalı fiyat aldığım veteriner 400 demişti İzmir'de :/ şimdiden geçmiş olsun.

  • amugochi  (12.05.20 01:56:09)
Kediniz 6. aydan itibaren ergenlige girer, kisirlastirma icin gelisimini tamamlamasi tavsiye edilir ki bu da 10-15 ay araligidir.

  • lyh  (12.05.20 03:12:42)
vakit olayını boşver. 6 aydan sonra kısırlaştırma gerekli değil mümkün. yani illa 6 ay olunca kısırlaştırmana gerek yok daha fazla bekleyebilirsin. erkek kedi kısırlaştırma işlemi aşırı basit youtube videosu izleyerek sen bile yaparsın o yüzden acı macı dramatize etme olayı iyi bi veteriner araştır ankara'da piyasa yapmadığı halde iyi olan veterinerler 350 liraya yapıyor. istanbul'da da olsun olsun 400-450 olsun.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.05.20 03:17:50)
İçimi rahatlatan herkese bin teşekkür. Cok faydalı fikirler aldım

  • Semi  (12.05.20 12:36:20)