[]

Kedi tırnağında kanama

3 senedir tırnak kesiyorum ilk defa başıma geldi. Pembe kısmı kesmedim. Kedi sahipleri bilir, bazen keserken tırnak tek parça halinde değil ama kat kat soyularak kesiliyor, sanırım öyle oldu ve o parçalardan biri çok dipten gitti. oğluşum herhangi bir sıkıntı yapmadı her zamanki gibi yatıyor, görür görmez mikrop kapma olasılığına karşı bactroban sürdüm. batikon da sürebilirim sonra. Başka yapılacak bir şey var mıdır? Fotoğraf aşağıda.

hizliresim.com


 
Daha önce aynı şey benim de başıma bir kez geldi, batikonla düzenli olarak temizlemek dışında bir şey yapmadım. Ki benimkinin canı yanmıştı bağırmıştı bir anlık, o yüzden fotoğrafı görünce içim bir cız etti. Bir de o iç kısımda sinirler olduğundan ekstra müdahale etmek dokunabilir gibi de geliyor bana. Patates olmuş diş dibindeki sinirlere dokununca beyinde yaşanan elektrik çarpmış hissini yaşatabilir. Mikrop kapmaması için yüzeyi temizleyip etli kısmın kendi kurumasını beklemek daha iyi gibi sanki.

Tırnağı keserken gelen o kat kat parçalara da dokunmuyorum zaten o zamandan beri hani makasa geldi çekip alayım gibi, kendi düşene kadar elle müdahale etmiyorum. Geçmiş olsun.
  • rakunzelll  (11.05.20 00:22:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.