[]

Hayvan Bakanlara Psikolojik Baskı ve Yapılması Gerekenler

Merhaba,

Sitedekiler hayvan baktigim icin özellikle bi kac kişi psikoljik baskı,kötü davranis ve tehditvari tutumları var.Ozellikle bunu yapan iki aileden birer birey güvenlik görevlileri.Bu baskidan kurtulmak adina yapmam gerekenler nelerdir?Konusmadan asla anlamayan insanlar.Konusarak halledebilecegim bir durum yok.


 
Dinciyse dinden bahset islamda hayvan cok önemli. Ebuhureyre de.


  • yeliz adeley  (10.05.20 21:09:29) 
@yelizadeley,Konuşarak anlasabildigimiz insanlar degil.Bi kac sene once ,sitedeki bi kac kişi hayvan bakim evi sorumlusu,kurucusu aslinda gelmişti yanima.Hanimefendi Hayvanlari kısırlaştırmis birakmaya gelmişti.O zaman o sorumlu hanımefendinin yeni hayvan bıraktığını sana bi kac kişi kadina hakaret etmişti.Kadin olay anında hemen polisi aradı,hakaret davası açtı hemen.Sonra onlar duruldu.Ama ben dava edelim dedigimde babam izin vermedi.Cunku ben sürekli ayni konu ile ilgili muhatap olmaktan yana degilim.Olayi yüz-göz olmadan direk çözmekten yanayım.Nerdeyse 10 senedir bu olayı yaşıyoruz çünkü.


  • zeyna  (10.05.20 21:16:38 ~ 21:23:18) 
yalnız olmadığınızı belli edin
baktığınız hayvanları kayıt altına alın fotoğraflarını çekin, hatta karneleri olsa çok iyi olur
kanuni olarak haklarınızı öğrenin ve sakin şekilde bunları dile getirin
dernekler var iletişime geçebileceğiniz ama geçmeden bile onlarla birlikte çalışıyormuş gibi davranabilirsiniz.
  • not dark yet  (10.05.20 21:17:34) 
@not dark yet,Istanbul'daki kuzenim bize geldiğinde Muğlaya olayı birebir görmüştü.Kendisi avukat,direk suc duyurusunda bulunacagini söyledi.akadin aslinda cok korkak.Farkli bi tip,yanı akıl hastası vari yaklasan bir birey.Yani iletisim dâhilinde mantikli bi sekilde orta yolu bulabilecegimiz bir birey degil.Artik o evreler defalarca denedik.Ama asla konuşarak cozemedik.Babama kuzenim olay aninda suç duyurusunda bulunalim dayı dedi.Babam işinden olursa kadin diye dusunerek izin vermedi.Kadin daha da zararlı olur diye düşünüyor çünkü.


  • zeyna  (10.05.20 21:22:16) 
@not dark yet,hepsinin karneleri olsa ama aşılarını eksik yaptirdigim takdirde herhangi bir durumda sorun olur mu?Yani önemli olan kimliklerinin mi olması?


  • zeyna  (10.05.20 21:25:01) 
anladım konuşarak anlaşabileceğiniz biri olmadığını. o yüzden öncelikle o hayvanlara ya da size karşı atacağı herhangi bir adımın karşılıksız olmayacağını bilmesi gerekiyor. fotoğraflama ve karne buna karşı önlemler. hayvanlar sahipsiz değil demiş oluyorsunuz. sadece kuduz aşısı gözükse bile güzel bir tedbir. kaç taneler bilmiyorum ama siz edinebildiğiniz kadar edinirsiniz, zaten hangisine ait olduğunu bilemez.


  • not dark yet  (10.05.20 22:35:37) 
bu ülkede bunun gibi çok basit olaylarda bile güme giden insanlar oldu.


kartopu oynadığı için ölen mesela... çünkü nefret suçu.


karakolu durumunuzla ilgili bilgilendirin.
  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (10.05.20 22:50:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.