[]

Arkadaşlar bu cümle nasıl çevrilir?

In 2010, in response to a case taken by three Irish women against the Irish state under the European Convention on Human Rights (the case of A, B and C v Ireland [2010] ECHR 2032 ), the European Court of Justice ruled that, while there was no right to abortion under the Convention, Ireland was in breach of the Convention by failing to define a procedure to enable woman C in the case to establish whether she qualified for an abortion under existing Irish law. This ruling imposed an obligation on the Irish Government to define and give legal effect to such a procedure.

Teşekkürler.


 
@palve yapıştırırken boşluk oluşmuş. düzelttim.


  • Bartebly  (09.05.20 23:21:57) 
2010 yılında Avrupa Adalet Divanı, üç İrlandalı kadının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine dayanarak (A, B ve C davaları-İrlanda'ya karşı [2010] AİHS 2032*) İrlanda devletine karşı açtığı bir davaya yanıt olarak, Sözleşme kapsamında kürtaj hakkı bulunmamasına rağmen, C kadınının mevcut İrlanda yasalarına göre kürtaja uygun olup olmadığını belirlemeye dair bir prosedür geliştirmediği için İrlanda'nın Sözleşme'yi ihlal ettiğine hükmetti. Bu karar, İrlanda Hükümeti'ne böyle bir prosedürü tanımlama ve hukuki olarak neticelendirme yükümlülüğü getirmiştir.

*: en.wikipedia.org
  • Bruce  (09.05.20 23:43:49 ~ 23:55:16) 
2010 yılında Avrupa Adalet Divanı, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi kapsamında üç kadın tarafından İrlanda'ya karşı açılan davaya (A, B ve C vs. İrlanda davası [2010] AİHS 2032) yanıt olarak Sözleşme kapsamında kürtaj hakkı yer almamasına rağmen yürürlükteki İrlanda kanunlarına göre C şahsının kürtaja uygun olup olmadığını belirleyecek bir prosedür sunmadığından İrlanda'nın Sözleşmeyi ihlal ettiğine hükmetmiştir. Bu karar neticesinde İrlanda Hükümetinin bu yönde bir prosedür belirleme ve yasalaştırma yükümlülüğü doğmuştur.


  • lesmiserables  (09.05.20 23:48:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.