[ACİL] Format atıyorum da windowsu sildim d’yi silmemem lazım

C’yi sildim ileri diyemiyorum ama. Sürücü 0 yazıyor hepsinde(hem c hem d’de) nette tüm çözümlerde sürücü 0’ları komut isteminde clean’le düzeltiyorlar ama onların d kısmı sürücü 1’de bazen de. Ben de ise ekteki hata geliyor. Ne yapmam lazım?

290 ayrılmamış olan c’ydi sildim. 175 olan d. Onu silmemem gerekiyor. Ne yapmam lazım?

C’yi silmek yerine biçimlendir demem mi gerekiyordu? Hatam buysa çözümü nasıl olacak? Kaldım ortada ya :/

  • avatar is back  (08.05.20 23:09:16)
sen C'yi silmemissin o partition'i ucurmussun. ilk once orada partition olusturman lazim. partition olusturduktan sonra D'ye dokunmadan oraya windows yukleyebilirisn

  • crucio  (08.05.20 23:18:55)
Partition nasıl oluşturulur hocam? Bilgim yok pek.

  • avatar is back  (08.05.20 23:20:20)
Çok emin değilim ama hiç bir şey yapmamış olabilirsin.
Yani ileri demediğin için işlemler yapılmamış olabilir. Bir ihtimal kapatıp açarsan düzelebilir. (emin değilim)
Epeydir uğraşmadim bu işlerle ama recovery partion
Ya da rebuild partition diye Web de aramakta fayda var.
  • kisa  (08.05.20 23:20:49)
panik yapacak bir şey yok dostum, birimi sil demişsin sadece. onu yeniden oluşturman lazım. ondan sonra c ye kurabilirsin. yani o c kısmı şu an tanımlı değil önce tanımla sonra next next next :)

  • respect  (08.05.20 23:21:10 ~ 23:21:39)
@respect hocam, yeni deyip kalan kadar alan da seçsem 50 gb’de seçsem yeni alan oluşmuyor fotodaki hata oluşuyor. 350 mb alan oluşturabildim sadece o duruyor fotodakinden ayrı olarak

  • avatar is back  (08.05.20 23:24:02)
uyarı penceresini tamam diyip kapa, o ayrılmamış yazan diske tıklayıp aşağıda 'yeni' yazan butona bas, sonra uygula diyip geç. ondan sonra kurulum yapabilirsin. birimi tanıtmazsan kurulum yapamazsın.

  • respect  (08.05.20 23:25:19 ~ 23:27:37)
harddisk 0 mı? harddiskte sıkıntı olabilir. sorunsuz halletmesi lazım. yeni butonuna basınca hiçbir şeye dokunmadan uygula diyince olması lazım.

  • respect  (08.05.20 23:27:20 ~ 23:28:03)
o ekranda sağ altta sarı yıldız gibi bir simgesi olan "new" diye bir tuş olacaktı sanki.

aynen varmış: www.howtogeek.com
  • alperz  (08.05.20 23:32:54)
alperz ve respect ;

Şöyle bir hata alıyorum: “windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde, Windows sadece GPT disklere yüklenebilir”

Gpt disk ne yahu? Ne yapılır buna. Yeni desem de oluştursam da ileri butonu hiç bi şekilde aktif olmuyor.

Son olarak sanırım dosyalarım silinmemiş görünüyor. Burdan geri dönme yolu ne peki? Bios’ta görünmüyor windows. Sadece dvd var
  • avatar is back  (08.05.20 23:40:02)
@avatar

şöyle yapacaksın dostum. bios ayarlarından uefi yi aktif edeceksin. ayrıca windowsu usb ye yazma kısmında da uefi modda yapacaksın.

google ye uefi kurulum falan yazarsan bulursun.
  • respect  (08.05.20 23:44:04)
@respect

Gözlerinden öpüyorum <3 sen çok güzel bir insansın
  • avatar is back  (08.05.20 23:49:25)
  • alperz  (09.05.20 00:00:32)