[]

Kedilere Sosis-Salam

Sokaktaki kedilere mama alamadığım zamanlarda sosis, bazen de salam alıyorum(çiğ) Bunların fazla tüketiminin bağırsaklarında parazit yaptığını biliyorum(öyleymiş) Peki ben sosis türü paketlerden haftada bir veya iki haftada bir alıp versem bir sıkıntı olur mu hayvanlar için?

İlla haşlayıp mı götüreyim?


 
marketten yaş mama alıp vermeniz daha iyi olur. çok pahalı bir şey de değil ufak paketleri


  • oekuklu  (08.05.20 14:54:50) 
kuru mama?


  • not dark yet  (08.05.20 15:06:59) 
sosis ve salamı hayvanlara bile almayın bence. Çiğ de vermeyin.
ben yıllar yıllar önce tavuk ciğeri alıp onunla papyon makarna yapardım. kediler açsa bunu çok güzel yerler.
artık kuru mama ucuz, salam-sosisten daha ucuz.
  • ebabil curnatasi  (08.05.20 15:34:57) 
Alamadığım derken param yok anlamında değil. En yakın ve hızlı şekilde bakkaldan sosis alabildiğim için arada ondan alıyordum. Bazen yürümeye üşeniyorum ve gidip mama almıyorum(Mesela bugün aldım yaş mama)

Hani dedim arada böyle sosisle filan besleyince sıkıntı çıkar mı acaba. Bir daha anca başka seçeneğim olmadığında nadiren alırım.
  • bitchesaintshit  (08.05.20 15:37:40 ~ 15:56:00) 
kuru mama aylık alıp saklarsanız rahat edersiniz. marketten alınan yaş mama, sosis falan tabii ki hiç yoktan iyi, çöpten neler yiyorlar. ama neden boşuna daha kalitesiz bir şeye daha çok harcansın?


  • not dark yet  (08.05.20 15:55:31 ~ 15:56:33) 
Valla eskiden olsa temizmamayi önerirsin ama artık mamaplus'i öneriyorum. En azından bir inceleyin. Şu sıralar indirimde var. 15 kilo mama alın kafanız rahat etsin. Sosis vs yerler mutlaka ama faydadan çok zararı olabilir.


  • Fusha  (08.05.20 15:57:56) 
içinde baharatlı çeşni, özellikle soğan ve sarımsak olmaması en önemlisi. soğan ve sarımsak çok zehirli kediler için. onun dışında sokak kedilerine arada çeşnisiz bir şey vermekle korkunç bir kötülük etmiş olmazsınız.


  • bir garip melek  (08.05.20 16:59:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.