hipertiroid şüphesi

merhaba arkadaşlar,

benim sırtım inanılmaz terliyor. yani biraz yürüyüşe çıkayım ya da otobüs ya da metro gibi kalabalık ortamlara gireyim sırtım terliyor. atletim sırıl sıklam olıyor desem yeridir.

Doktora da gidemedim bu korona muhabbetlerinden, tiroid bezleriyle ilgili gibi geldi bu durum. biraz araştırdım hipertiroidin terleme yapabildiğini okudum.

acaba bu konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

cinsiyet: erkek

sinirlenme, kalbin bazen aşırı çarpması gibi şeyler var mı? bende terleme dışında bunlarda vardı.

  • scudman1  (08.05.20 13:18:04)
kalbim aşırı çarpmasa da sinirli olma durumum var.

  • anti-kahraman  (08.05.20 15:10:48 ~ 15:19:31)
bende bu belirtilere ek olarak gözümde bir sıkıntı oluştu. yani graves.

basit bir kan tahliliyle sonuç anlaşılıyor. şu dönemde nasıl olur bilmiyorum ama kan tahlili sonrası endokrinoloji uzmanına gitmek en iyisi. ultrasonla duruma bakıyor doktor.
  • scudman1  (08.05.20 15:25:05)
bu tanı konursa ne oluyor peki. gözlerde bir sıkıntı yok şuan için bende. ya da benim kişisel olarak (en azından korona bitene kadar) yapabileceğim bir şeyler var mı? uzak durmam gereken yiyecekler ya da tem tersi yersem iyi olur denilen şeyler?

  • anti-kahraman  (08.05.20 15:28:07)