bir film ya da dizi arıyorum

bir film ya da dizi arıyorum. bağımsız bölümlerden oluşan bir dizinin tek bölümü de olabilir.

ajanlar bir makine aracılığıyla zamanda yolculuk yapıyorlar (ne amaçla yaptıklarını hatırlamıyorum tam ama cinayet vb suçları önlemek için olabilir)

sonra bu ajanlardan biri kendi eşini kurtarmak için geçmişe gidiyordu.

bir de bunların yolculukları böyle 3 - 5 saatlik değil, haftalık, aylık uzun görevlere gidiyorlardı.

hatırladıklarım bu kadar. anahtar kelimelerle aradım ettim ama çıkmadı bir sonuç. dizi miydi film miydi onu da hatırlamıyorum.

time cop 2 mi?

  • kreatin  (05.05.20 17:27:40)
Looper ?

  • sttc  (05.05.20 17:28:44)
@sttc
looper'ı da izlemiştim ama o değil aradığım. looper'ın aksine benim aradığımın ana karakterleri iyi adamlardı, suçu önlemek için çalışıyorlardı. (ya da en azından öyle görünüyorlardı başlarda)

@kreatin
timecop ve timecop 2 benim söylediğimi andırıyormuş, bunları da izlerim ama aradığım değil maalesef. benimki bunlardan esinlenmiş olabilir :) daha yakın zamana ait bir yapımdı benimki.
  • savidan  (05.05.20 17:44:15)
fringe mi?

  • nothing in my way  (05.05.20 17:51:57)
sadece zaman yolculugu ve eş keywordlerinden the time travelers wife diyorum. konu biraz alakasiz ama bazen boyle de cikabiliyor diye yazayim dedim.

  • in vino veritas  (05.05.20 18:06:11)
Travelers?

  • wendyangelamoiradarling  (05.05.20 18:10:40)
şu ana kadar yazılanlardan hiçbiri değil maalesef :/ imdb'de time travel etiketi olanları listeledim baştan aşağı bakıyorum, ona rağmen çıkmıyor :)

yazılanlar ve benim bulduklarım genelde tarihsel olaylarla alakalı, jfk suikastini önleme, 200 yıl öncesine gidip önemli olaylara müdahale edip tarihin akışını değiştirme vs gibi.

benim aradığımda böyle geniş çaplı olaylar yoktu diye hatırlıyorum, yakın geçmişe gidip ufak dokunuşlar yapılıyordu diye kalmış aklıma. (poi izleyenler varsa bilirler, makine sayı verirdi (sıradan halktan insanlar) bunlar katil adaylarını bulup olayı önlerdi vs hani, benimki bunun olay gerçekleştikten sonra geçmişe gidip yapılanı gibi biraz :))
  • savidan  (05.05.20 18:30:59)
inception mı ?

  • kelepir  (05.05.20 18:38:16)
yok inception da değil

yaklaşık 800 tane film ve diziye baktım imdb'den, olmuyor :( kendimden şüphe etmeye başladım, hepsi bir rüya mıydı acaba :)
  • savidan  (05.05.20 19:23:29)
Denzel Washington'ın vardı Deja Vu diye bir filmi, karısını değil de bir kadını kurtarmaya çalışıyordu ve aşık oluyorlardı galiba.

  • nickfury  (05.05.20 19:35:45 ~ 19:37:14)
Lifeline %99 diyorum.
Dediklerini "tv show time travel agents finding killers" dedim karsima cikti. Eşinin ölümü falan da diyor, güveniyorum.

  • logisticsmanager  (05.05.20 20:20:50)
@logisticsmanager

oh be sonunda :D googledan bulamadım, imdb'den çıkmadı, amazon'u netflix'i kurcaladım olmadı. meğer youtube dizisiymiş :D

time travel agent falan denedim o kadar da bulamamıştım, senin kelimelerle aratınca direk bunu getiriyor harbiden eşşek kadar lifeline diye :D
  • savidan  (05.05.20 23:41:42)