hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz ve neden?

beğendiğiniz eklentileri de söyler misiniz? belki işime yarayan bi şeyler çıkar içinden. ben google chrome kullanıyordum fakat sebebini anlayamadığım bir şekilde bilgisayarı inanılmaz kastırıyordu, ben de kökten programı kaldırıp mozilla kullanmaya başladım ve inanılmaz bir hız farkı oluştu. chrome sürekli kafasına göre davranıyordu sebebini çözemedim ben de. bunun hakkında da bi fikriniz var mıdır?

chrome iyi de adblock plus beni kandırıyormuş yıllardır. ublock origin'e geçtim rahatladım.

şimdi de chrome dan türeme brave var diyorlar ona göz atacağım.

ayrıca opera da kullanıyorum o da fena değil bence.
  • ozdek  (01.05.20 00:48:35)
opera kullanıyorum.

artılar
built in ad blocker
built in VPN
built in snapshot
built in whatsapp web
dark mode
picture in picture

eksiler
tam erkanda bazen patlıyor
ad blocker dolayısıyla bazı sitelerde sorun oluyor
  • AlsterWasser  (01.05.20 00:48:49 ~ 00:49:53)
ublock origin'i şimdi sizden görüp mozilla'ya ekledim ben de. bundan sonra mozilla forever ahah

  • pelovann  (01.05.20 00:51:30)
opera kullanıyorum. artılar yukarıda yazılmış, bir de yerleşik "my flow" özelliğini seviyorum. diğer tarayıcılarda var mı araştırmadım pek.
eksi noktasıysa youtube'da a ş ı r ı kasması. çözemedim bir türlü.

  • ryhmer  (01.05.20 00:59:02 ~ 00:59:23)
(bkz: microsoft edge)

yeni chromium tabanli microsoft edge, operadan gecmistim. stabil surum yayinlanali birkac ay oldu. diger tarayicilar agirlasip kasma hissettirirken, bu inanilmaz hafif ve hizli geliyor, bayadir kullaniyorum ve memnunum.
  • murakami  (01.05.20 01:05:26)
Opera çünkü tüm yenilikleri burdan çalıyor diğerleri :D.

  • bahoho  (01.05.20 01:36:16)
Chrome, alismis kudurmustan beterdir.

  • durgunfoton  (01.05.20 01:38:06)
brave kullaniyorum. chrome altyapisi kullaniyor, telefonda da reklamlari engelleyebiliyor. firefox'un eski kurucusunun yeni browser'i. baska cesitli faydalari da var.

  • fakyoras  (01.05.20 02:16:30)
Amma çok Opera kullanan varmış. Türkiye'de %5 gibi bi orandayız diye biliyordum :D

Artıları sayılmış ki aslında hepsini kullanmıyorum da. Genel olarak arayüzünü seviyorum ve bu iş tamamen alışkanlık işi. Chrome'a alışan için en iyisi odur ve başka bir tarayıcıda aşşşşırı önemli bir özellik görmediği sürece değiştirmez. Benim için de Opera öyle. Eski İnternet Explorer dahil Chrome, Firefox uzun süre, Vivaldi, Brave vs kısa süre kullandım. Şu ana kadar en sevdiğim Opera oldu.
  • nundu  (01.05.20 02:44:27)
ücretsiz olduğundan beri opera kullanıyorum... evet opera bir zamanlar ücretliydi. o zamanlar eşi benzeri yoktu zaten. chromium öncesi sürümlerde hemen her şeyini değiştirebiliyorduk, hastasıydım. chromium olunca uzun süre eski sürümlerini kullandım. sonra el mahkum chromium tabanlı opera'ya geçtim.

  • late viper  (01.05.20 07:13:18 ~ 07:13:55)
Chrome çok ram tüketiyor. Opera eklentileri sevmedim. Yeni edge güzel beğendim.

  • Topalordek  (01.05.20 07:25:34)
Yıllardır ana tarayıcı Firefox.
Sonra Opera.
Bazı siteler zorladığı için chrome. Java yüzünden explorer.
  • neymis  (01.05.20 07:55:43)
firefox. yılların alışkanlığı, hic sorun yasatmadi.

  • unabomber  (01.05.20 08:54:09)