39 Civarı Ateş

Dün gece ateşlendim. Ciğer ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük yok. Şiddetli bel ve bacak ağrısı, karın ağrısı, ishal var. Parol çok rahatlatıyor ateşim düşüyor, etkisi geçine ateşim yine 39 civarına çıkıyor. Covid olduğunu sanmıyorum fakat malum insan kıllanıyor. Öksürük, nefes darlığı belirtileri göstermeden covid geçirilebilir mi? Hastaneye gitmeli miyim?

Teşekkür ederim.

vücudunuzda ciddi bir enfeksiyon var. covid olduğunu sanmadığınız için bu kadar bilgi size yeterli.

  • iddaaci  (28.04.20 01:58:52)
Bence kesinlikle 112 yi aramalısınız. Şiddetli bacak ağrısı karın ağrısı ve ishal semptomlar arasında. Parol tedavide destekleyici olarak veriliyor kolay kolay covidde atesi düşürmüyor diye biliyorum ama covid değilse bile başka ağır bir enfeksiyon oldugu belli.

  • deer hunter  (28.04.20 02:03:58)
anlattıkların tamamen covid semptomu?

yüksek ateş
şiddetli kas ağrısı
boğaz ağrısı
karın ağrısı ve ishal

eğer sen covid değilsen kimse olamaz.

112yi ara bilgi al, ondan sonra hastaneye git, vakit geçirme, erken teşhis çok fark yaratıyormuş covid de.
  • hem şişko hem deli  (28.04.20 02:08:40 ~ 02:09:15)
@hem şişko hem deli solunum yollarıma ilgili bir şikayetim yok. Ben de semptomların hepsini birden göstermeden covid olabilir mi bunu soruyorum. Sabah hastaneye gideceğim.

  • joker hakki  (28.04.20 02:15:19 ~ 02:17:14)
iyi de , illa nefes darlığı çekip dudakların morardıktan sonra mı gideceksin?

bu hastalık böyle, kime nasıl tutturabilirse öyle etkiliyor.
  • hem şişko hem deli  (28.04.20 02:18:16 ~ 02:18:28)
semptomlarin hepsini gostermeden covid olabilirsiniz evet. oksuruk olmadan sadece soylediginiz semptomlarla covid teshis edilen cok hasta var. ornegin: youtu.be

gecmis olsun bu arada.
  • xfestos  (28.04.20 02:20:21 ~ 02:35:57)
www.youtube.com

12.25 sonrasını dinleyin.
  • bruges  (28.04.20 02:34:19)
hiç semptom göstermeden de covid-19 geçirebilirsiniz.

  • fezagezgini  (28.04.20 02:38:39)
Teşekkür ediyorum herkese. Her ihtimale karşı hastaneye gidiyorum.

  • joker hakki  (28.04.20 03:43:18)
Hastaneye gittim. Enfeksiyon kapmışım. Serum verip yolladılar. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

  • joker hakki  (28.04.20 05:23:57)
Git mutlaka diyecektim gitmissiniz. Geçmiş olsun

  • basond  (28.04.20 08:24:33)
covid 19 testi yaptılar mı?

yaptılarsa bile 1 günde çıkıyor diye biliyorum.

eğer yapmadılarsa dikkat et, başkasına falan bulaştırırsan risk grubundaysa götürebilir.
  • hem şişko hem deli  (28.04.20 10:58:56)
24 saate içinde sonuç e-nabıza düşüyor, pozitif çıkarsanız konuşalım ben atlattım.

  • kanlakarisikyagmur  (28.04.20 13:32:17)
Kan tahlili yaptılar. Belirgin bir enfeksiyon belirtisi görmeselerdi covid testi yapacaklardı sanıyorum. Bu benim çıkarımım, emin değilim.

  • joker hakki  (28.04.20 16:37:52)
Benim kan ve rontgen temiz çıkmıştı, kovit testim pozitif geldi.

  • kanlakarisikyagmur  (28.04.20 18:16:37)