evden gelen saçma sapan bir ses

arkadaşlar az önce çok yüksek bir şekilde bir ses geldi evin girişinden. panikle alt kata indim, evin girişindeki (içerde) doğalgaz borusundan geliyor ses. ses hafif elektronik bir ses, tvde çekmeyen bir kanal açarsınız ya, o ses bir de matkapla duvar delmeye yakın bir ses ekleyin. baya yüksek bir ses, ev dubleks, üst katta oturuyordum, baya kulağımın dibinde gibi çıktu ses, tvnin en yüksek ses seviyesinin açık olduğunu düşünün, tam olarak o kadar olmasa da ona yakın bir ses duyuluyordu üst kattayken bile.

aşşağı indim, sigorta zaten hemen yakınında, tamamını kapattım sigortanın, sonra hangisi ses yapıyorsa o hariç diğerlerini açayım dedim ve öyle yaptım.

ilk defa böyle bir şeye şahit oldum. ne olabilir bu?

Ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok ama doğalgaz borusundan öyle bir ses geliyorsa hemen doğalgaz firmasının acil hattını arardım ben olsam.

  • kobuzchu kiz  (21.04.20 00:33:48)
Şu an ses gelmiyor hocam, kapattım sigortayı, bu saatte gelirler mi bilmiyorum. Çok küçük bir şehirde yaşıyorum.

  • mezarkabul  (21.04.20 00:35:32)
Gelmeseler bile ne olduğu hakkında fikirleri olabilir. Cidden acil bir şeyse ve gelemiyorlarsa size ne yapacağınızı söyleyebilirler. Bence hemen arayın.

  • evrim halkasi  (21.04.20 00:40:47)
hiç umudum yoktu nedense ama aradım ve hemen cevap verdiler. önce yapmam gerekeni söyledi, hepsini yapmısım zaten bilmeden de olsa. sonra da ekip yönledireceklerini söylediler. teşekkür ederim herkese.

  • mezarkabul  (21.04.20 00:46:13)
@mezarkabul, peki nedeni neymiş bu durumun??

  • chihirovekohaku  (21.04.20 02:12:59)
Merak ettim ben de. Neyin sigortasını kapadınız ? Sigortayı kapatınca doğalgaz borusundan gelen ses nasıl etkileşiyor ?

  • fezagezgini  (21.04.20 02:21:49)
La casa de la papel Çorum olabilir mi?
Yan binada kazı çalışması yapıyorlar belki de.

  • neymis  (21.04.20 08:49:53)
Sorunu çözmedi, evin dışında doğalgaz vanasının altında elektrik kutusu gibi bir şey varmış. Onu açıp içinden bir şey söktü, elektrikçi ara dedi, onlar sorunu halletsin, forumu doldursun ben gelir açarım dedi. Şöyle bir şey var adam bunu yaptıktan sonra evin içindeki sigortayı açtım. Yüzde 70-80 azaldı ses. Baya uyunur bu seste :) ama kapattım tabii ben yine de. Şimdi gelen ses sadece elektronik bir ses, cızırtı. Gaz kspanmadan önce bir şeyin zorlanmasi/duvar delinmesibe benzer ama değil gibi bir ses vardı. Elektrikci de bir saate gelecek inşallah

  • mezarkabul  (21.04.20 10:14:36)
Gaz alarmı bozulmuş. Neden değişik bir ses çıkardığını da açıkladı elektrikçi ama teknik bir dille. Evin dışındaki vananın orada bobin varmış. Gaz alarmının elektrik kablosu da gaz borusunun yakinibdab geçiyormuş vs bu kadarını anladım en fazla :)

  • mezarkabul  (21.04.20 13:06:00)