Kartalda yavuz selim hastanesi boşken sancaktepeye neden hastane yapılıyor

Bugün cb rte gene abuk sabuk konuştu. Tekalifi milliye maddelerini sayıp ileride bankalardaki paralara el koyabileceğinin nesajını şimdiden verdi. Üretimi arttıracağız dedi ama şeker pancarı fabrikalarını kapattığı sattığı için şeker pancarından yapılan alkol piyasada çok az haliyle alkol olmayınca kolonya yok şaka gibi.

Yeni üretilen kolonyalarda alkol oranı düşürüldü tıklayın linke detaylarını okuyun

www.memurlar.net

Ulan hepsi bir yana sancaktepe ilçesine ve bakırköy ilçesinin yeşilköy semtindeki eski atatürk havaalanının arazisine (ki yeni israf istanbul havaalanı yapıldı diye yeşilköy atatürk havaalanının kapatılması çok yanlış oldu takip edenler bilir sözcüden ekonomi yazarı ege cansen bu konu hakkında çok gerçekçi yazılar yazdı) 2 tane sahra hastanesinin 45 günde yapılacağını söyledi.

Şimdi sizlere soruyorum kartal marmaray istasyonunun karşısındaki eski adı kartal ssk hastanesi son 10 yıldaki adı yavuz  selim devlet hastanesi (bknz akp nin cumhuriyetin izlerini silmeye çalışması bknz akp nin tüm stadyumlardan atatürk ismini kaldırması vs) içmeler tuzlaya taşındı ki o da çok saçma bir karar ve o devasa gökdelen 3 yıldır boş araplara otel olarak satılacak dendi şimdilik olmadı belki ileride olur.

Sorum şu neden hali hazırda zaten eskiden hastane olarak kullanılan bir gökdelen boş atıl bekletiliyor neden içine doktor hemşire müstahdem tıbbi cihazlar konup bir an önce hastane olarak hizmete başlamıyor akp li olsun olmasın birileri benim bu soruma mantıklı bir cevap yazsın.

Yoksa cevabım şu olacak. Bu can pazarı ortamda bile rant peşinde olmak yandaş bir müteahhidi zengin etmek öyle değil derseniz buyrun cevaplayın hazır hastane varken neden yenisi yapılır ya da sancaktepeye 1 tane hastane yap gene ama kartaldaki mevcut binayı da eskisi gibi hastane olarak kullan ya da ille 1 hastane yapacaksan eski hastaneyi kullan ama o zaman zevki çıkmaz. Rant olmaz yandaş müteahhit zengin edilemez milletin a.. na koyacağız diyen akp li yandaş müteahhit mehmet cengiz ve onun gibiler zaten zenginken daha da zengin edilemez.

Sahi cb daha doğrusu akp genel başkanı konuşmasını nasıl bitirmişti kalın  sağlıcakla diyerek bu durumda belki birileri de kalın sefatle diyordur ve öyle diyorsa da haklıdır çünkü tc akp ile covid 19 dan önce sefaletteydi covid 19 sonrası tc akp ile covid 19 öncesine göre 100 kat daha çok sefalette olacak.

Belli ki dolmuşsun. Öncelikle mevduatlara el konması iddiası çok büyük saçmalık objektif olmaya davet ediyorum. 2. Kolonya konusunda büyük yanılıyorsun.
Bu havaalananlarına sahra hastanesi yapma mantığı dümdüz zeminlere sahip olmaları ve prefabrik olarak hemen insaa edilmeleri olabilir çekincelerini gayet doğal karşılıyorum birilerini zengin etmek bu yolla sağlanabilir. Bir baska avantajı düz ayak olması tek katlı olması yani bahsettiğin hastane dönüşüm kapsamında yıkılmak üzere boşaltılmış kimse öyle bir risk alıp oraya bi daha hastane kuralım demek istemez.

Hepsini anladım da kartal ssk hastanesi yss hastanesi olmasıyla atatürk'ün ne alakası var.
  • yeliz adeley  (07.04.20 04:22:40)
ben tüyap gibi bir fuar merkezine de yapmalarını beklerdim.

londra'da excel diye bir fuar merkezi 4000 yataklı hastaneye dönüştürüldü. tam kapasite çalıştığında 16 bin kişi çalışması gerekecek! bunlar bbc rakamları. tr'de farklı mıdır bilmiyorum.

bu mantıkla 1000'er yataklı 2 sahra hastanesi şimdilik 8 bin personel alımı gerektirecek diye düşünebiliriz.

bu kadar doktor, hemşire vs var mı elde bilmiyorum ama 45 gün çok uzun bir süre. biraz geç de kalındı. yine de iyidir yapılsın. personeli de 45 günde çözerler herhalde o yüzden nispeten merkezi yerler seçildi diye düşünüyorum. sancaktepe tartışılabilir tabi merkezi olarak ama tüyap'dan iyidir herhalde.
  • ozdek  (07.04.20 11:32:47)
Mesajda ne yazdığını anlamadım kolonya molonya bi şeyler kolonya konusunda haksızsın diyorum 80 derece üstünde yazmıyor evet adamlar acıklama yaptı güvenmezsen almazsın. Bi de ekleme yapayım eski türk filmlerini izlersen farkedersin atatürk havaalanının eski adı yeşilköy havaslanıdır bir çok filmde öyle geçer 80 darbesi sonrası ismi değişiyor diye biliyorum. Asıl semin kafan güzel olmalı 80 derece kolonyayı dikkatli kullan

  • yeliz adeley  (07.04.20 20:21:03)
soruyu ve cevapları tam okumadım.

ancak

yapılacak hastaneleri prefabrik ve geçici değil kalıcı olarak istiyor isteyen şahıs. elbet bir rant vardır.
  • disardayim  (07.04.20 20:26:03)
çünkü bu yapılan hastaneler kalıcı olmayacak. bu tarz bir salgın hastalıkta kullanılacak. ha seneye bu salgın bitmiş olursa kapatırlar elbette ama eski bi hastaneyi tekrar dayayıp döşemek hem zordur hem de uzun sürer. yeni yapılacak hastaneler bildiğimiz hastanelere benzemeyecektir muhtemelen.

  • silah taciri  (07.04.20 20:26:33)
Dün bi profesor çok iyi söyledi tsk eski gücünde olsa sahra hastanesi kurmak tsk için çocuk oyuncağı gibi bir şeyler söylemişti ve baktığımızda haklı çünkü ordu tüm ihriyaclarını karsılayacak güçte olmalı bunu kurması da hem bir talim olurdu hem de merkezi hukumetin üstünden bir yuku alırdı

  • yeliz adeley  (07.04.20 20:35:25)
zavallı yeliz belkide covid 19 la geberip gideceksin
hala akp ye yalamalık yapıyorsun sen ve senin gibi
çomarların kafası her zaman güzel belli sadaka
erzağını akp gönderiyor sadakanı alamadığında
ne hallere düşeceksin bekle gör hadi selametle!
  • sorularvecevaplar  (09.04.20 02:36:24)