[]

Neden modeme birden fazla bilgisayar bağlanamıyor?

Merhabalar evde kullandığımız asus marka modeme birden fazla bilgisayar bağlandığında bağlantı kopuyor. Telefon, tablet bağlandığımda sorun yok. Sadece bilgisayarla alakalı sorun var. Neden olabilir ve bu sorunu nasıl çözebilirim?
 
Kopan bağlantı nedir?
Bilgisayar ile modem arasındaki WiFi mi gidiyor yoksa cihazlar bağlı ve İnternet mi gidiyor?
Ayrı ayrı bilgisayarlar bağlanınca sorun oluyor mu?

İlk yapacağım şey şu olur,
Şifreyi değiştiririm.
Önce 1 nolu bilgisayarı bağlarım.
Sorun yoksa 2 nolu bilgisayarı. Böyle giderim. Sonra sırayı değiştiririm.
Sorun gerçekten belli bir bilgisayar bağlanınca mi oluyor yoksa belli sayıda bilgisayar bağlanınca mi?
  • kisa  (31.03.20 16:29:05) 
İp çakışması olabilir. Sorunu denetle yapın belki sebebini yazar


  • neysene  (31.03.20 20:44:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.