Sahilde yürüyüşe ceza, caddeye çıkarsan ceza yok mu?

Caddebostan sahilde yürürsen ceza yazıyorlar ama bağdat caddesinde yürürsen problem yok mu? Doğru mu anlıyorum?

böyle saçma şey olmaz, benim evime sahilden gidebiliyorum mesela, ne diyecekler evine diğer yoldan git mi? :D

  • monicapp  (31.03.20 11:40:06)
Caddebostan sahil eve gidilecek yol değil. Orada hangi amaçla bulunduğun belli oluyorsa ceza keserler.

  • himmet dayi  (31.03.20 11:58:30)
Evet doğru, gayet mantıklı bir uygulama. Caddebostan sahile giden vakit geçirmeye gider piknik,yürüyüş,spor,balık tutma vs. Bağdat caddesi'nde ise insanların topluca birarada bulunabileceği bütün mekanlar alınan tedbirler çerçevesinde kapatıldı maksat insanların topluca bir ada bulunmasına engel olmak. Bağdat caddesi sahil gibi düşünülemez sonuçta insanlar bağdat caddesi'ni ana arter olarak olarak kullanıyor.

  • acebi  (31.03.20 13:17:12)
bu yasak sadece hafta sonu değil miydi? ne zaman hafta içi de dahil oldu?

  • NightBringer  (31.03.20 14:56:39)
doğru ve mantıklı.
boş sahilde kimse sosyalleşmek dışında bir ihtiyacını gideremez. (dükkan, iş merkezi vs yok)
ayrıca toplu halde bulunmaya elverişli.

bağdat caddesinde evi, alış verişi, doktoru vs herhangi bir ihtiyacı olabilir.
  • rewlack  (31.03.20 15:23:16)
aptalca bir şey. sokağa çıkma yasağı mı var anlamadım? varsa öyle bir şey devletin ilgili mercileri çıksın açıklasın. 2.5 haftadır evden çıkmıyorum bu benim insiyatifimde olan bir şey. eğer ceza kesilecek bir durum varsa 65+ gibi çıkıp açıklarlardı herhalde. öyle bir şey duymadım şimdilik.

  • golgi aygıtı  (31.03.20 15:27:37)