[]

Taşımacılık yapan gemiler ve Covid-19

Merhabalar,

Ulaştırma bakanlığının sitesinde konuya ilişkin bilgi bulamadığım için buraya sorayım dedim.

Boğazı geçecek bir yük gemisinde projemiz var. Konteyner gemilerinin kıyıya demirlemesi ya da pilot bot ile personel transferi yasak mı?

5-8 saatlik bir iş sürecek gemide

Saygılar sevgiler
elinizi yıkayın

 
Gemiler kıyıya demirliyor. İhracatlar devam ediyor çünkü. Personel transferine izin verileceğini sanmıyorum. Sanırım bu konu ile alakalı henüz bir genelge yok ama resmi gazete sayı 31076 genelge 2020/4 üzerinden bir yorum getirmek gerekirse gemi için personel transferine izin verilmeyecektir. Direkt armatörü aramak bir seçenek değil mi? Hangi gemi?

Edit: Bahsettiğim genelge kara için bu arada ve uygulaması idarelerin inisiyatifine bırakılmıştır. Karada alınan önlemlerin sıkılığını bildiğimden bu yorumu yapıyorum. Yazılı bir şey gelirse yazarım yine.
  • irene  (30.03.20 11:07:23 ~ 11:11:07) 
kumanya ve ihrakiye dışında temas yasak. İkmal botları ve yakıt / su tanker personeli gemiye çıkmadan işlem yapıyor. sizin durumunuz için görüşmenizde fayda var. www.gemtac.com


  • obscure  (30.03.20 13:43:33) 
Serdumen dışında limandan gemiye çıkan olmuyor, başlama onayını bile mail ile alıyoruz. Gemi yurtdışında bir terminalden geldiyse de detaylı bir sağlık taraması yapılıyor çok uzun duruyor ama içeriğini bilmiyorum.


  • nickimin hakkini veremedim  (30.03.20 14:56:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.